Спіраль української політики

Ходимо старими колами: великими й малими

Про новий захід на старе велике коло стало зрозуміло, коли "регіонали" без проблем прописалися у нових політичних реаліях так само, як і після Помаранчевої революції. Все, як і тоді: війна на знищення серед переможців і спокійні "регіонали", які сиділи збоку, чекаючи свого реваншу. Часом вони вступали в публічні і залаштункові тактичні союзи з конкуруючими групами "помаранчевих". Це не заважало "ригам" принизливо кпинити усіх "помаранчевих" разом узятих. Те саме маємо тепер, але ще з однією перевагою "ригів". Цього разу у них ще ціла мережа "медіа", яка фактично визначає інформаційний порядок денний для країни. На цих майданчиках політичним спадкоємцям Революції гідності щедро пропонують знищувати одне одного. Вони вдячно погоджуються. А рабиновичі добивають тих та інших.

По факту: кремлівська п'ята колона спокійно чекає нагоди для реваншу.

По факту: кремлівська п'ята колона спокійно чекає нагоди для реваншу

Про новий захід на мале коло. Подання на депутатів за своїми реальними наслідками нагадує минулорічну керовану урядову кризу. Тоді за розрахунками Порошенка вона мала призвести до призначення нового і більш контрольованого уряду. Росії потрібен був безлад, а іншим - дочасні вибори. Усі синхронно качали ситуацію. Нині все також дуже схоже на кач довкола парламенту, щоб добитися дочасних виборів. Порошенко, отримавши нібито свій уряд і взявши додатковий камінь на свою шию, втратив рейтинг. Зараз йому треба випустити пару і закозлити когось іншого. Саме тому санкція на дочасні вибори парламенту - це найкращий спосіб для президента відвести гнів від себе і стати по один бік з білими та пухнастими. Росії завжди потрібен безлад і якнайгучніший ґвалт, у будь-якому вигляді і за будь-якого приводу. Усім іншим, як і рік тому, потрібні вибори.

Росії завжди потрібен безлад і якнайгучніший ґвалт, у будь-якому вигляді і з будь-якого приводу

Чому є сенс стверджувати, що тривала дискусія про депутатів-корупціонерів має за мету парламентські вибори? Бо обрано не реальні, а зручні і навіть смішні мішені. Не беруся судити про доказову базу на підозрюваних, бо на неї також нарікали. Це пряма дорога до розвалу звинувачень у корумпованих судах. Стовпи корупції безкарно продовжують красти. Профанація процесу ніколи не дасть заявленого результату. Нагадаю, що корупціонери-"регіонали" спокійно чекають збоку на реванш.

По факту: багато шуму, високі очікування, і високоймовірний ніякий результат у покаранні реально крупних корупціонерів.

Мені також дуже не подобається нинішній парламент. Але соціологію, сподіваюся, бачили усі. Якщо не бачили, то подивіться. На табло ЦВК ми побачимо приблизно те саме.

Ну і насамкінець. Ключі до магістральних векторів реальної внутрішньої і зовнішньої політики лежать не на Грушевського, а на Банковій. Пам'ятаймо про це.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Марк Тіссен Оглядач видання The Washington Post
Девід Кларк Аналітик, колишній спеціальний радник по Європі в МЗС Великої Британії
Андрій Андрушків Експерт з управління, виконавчий директор Центру спільних дій
Агія Загребельська Засновниця громадського проєкту "Ліга антитрасту"
Андерс Аслунд Американський економіст