Дивіться російське кіно

Зовнішня політика РФ починається з кінематографу

Я серйозно. Звісно, не просто так, а з науковою метою.

Це - найкращий спосіб аналітики російського зовнішньо-політичного курсу. І не просто аналітики - а стратегічного прогнозу.

1938 рік. В СРСР виходить фільм "Алексндр Невський". Створив його на держзамовлення найкращий режисер СРСР - Ейзенштей. Затверджений персонально Сталіним.

Що вражає в цьому фільмі? Там майже немає "марксизму". Ні тобі класової боротьби, ні пригнічення. Всі позитивні герої - князі та бояри. Тобто "експлуататори". А сам князь Невський, "святий" Російської православної церкви та феодал, - взагалі ідеал людини. Не даремно його зіграв Черкасов - велична зовнішність теж відігравала серйозну роль.

А хто вороги? Вороги - німці, католики, європейці. Ви лише подивіться, що там за типажі! Кожен актор - наче з картин Босха. Абсолютні потвори. Злі, позбавлені людського. Що лише бажають руйнувати, палити та спалювати заживо немовлят.

Всі нинішні міфи російсько-української війни відображені в російських фільмах 90-х

От вам й ідеологія. Від чистого "марксизму" переходимо до російського імперіалізму. Головний ворог - Європа. І цю Європу може перемогти лише "народ на чолі з елітою".

І це - не виняток. 1939 року виходить фільм "Мінін і Пожарський". Знову - ворожий Захід. Знову - "класово-ворожі" герої. "Буржуй" Мінін та феодал Пожарський.Вже потім був пакт Молотова - Ріббентропа, анексія Балтії, війна з Фінляндією.

Так само й усі нинішні міфи російсько-української війни відображені в російських фільмах 1990-х.Той самий "Брат-2". Там є все. І бездушний, злий "Захід", де немає нічого людського. І "бандерівці", що ненавидять все російське. І "Севастополь", за який треба відповісти.

Ніколи, від початку ери кіно, жоден зовнішньополітичний "крюк" Росії не починався без "арт-підготовки" громадської думки своєї країни у кінематографі.

Дивіться кіно, коротше.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Майкл Дракман Директор Міжнародного республіканського інституту в Україні
Дар'я Лазарєва Експертка відділу клімату та транспорту ГО "Екодія"
Юрій Ніколов Співзасновник видання "Наші гроші"
Брайан Вітмор Cтарший науковий співробітник Atlantic Council
Іван Сидор Священник, секретар-референт Київської єпархії ПЦУ