Олег Бєлоколос
Дипломат, експерт платформи "Майдан закордонних справ"
18.05.2017
781

Обмеження під час війни: досвід Великої Британії

В українському суспільстві та ЗМІ розгорнулась дискусія на тему доцільності обмежень у час війни

Лунають різні думки, часом наївні, а часом доволі суперечливі.

І тут, у нагоді може стати цікавий і корисний досвід Великої Британії.

Так, у роки Другої світової війни в Британії було утворено Міністерство економічної війни. Його головними завданнями були: створення перешкод для розвитку індустрії країн-членів "Вісі" (Німеччина, Італія, Японія), зменшення виробничих можливостей їхньої промисловості, у тому числі військової, недопущення постачання стратегічної сировини (у тому числі військовим шляхом) і тим самим – підрив обороноздатності ворога. Інструментами цього, серед іншого, були й обмеження в діяльності британських компаній.

В країні була запроваджена доволі жорстка цензура засобів масової інформації. Водночас, працювала антинацистська пропаганда. В середні ж країни, наголос робився саме на британський патріотизм.

В травні 1940 року, після приходу до влади у Великій Британії Вінстона Черчилля, був заарештований лідер Британського союзу фашистів Освальд Мослі, а в липні вся фашистська організація була оголошена поза законом.

Однак, слід наголосити, що сама демократія в Британії діяла навіть в умовах війни. От, що сказав мудрий Черчилль у своєму відомому зверненні по радіо "Кінець війни в Європі" 8 травня 1945 року: "Ми всі робили помилки, однак парламентське правління показало, що можна вести війну в її найбільш складній і тривалій формі, і в цей же час зберігати усі ідеали демократії".

Олег Бєлоколос, спеціально для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Аркадій Корнацький Народний депутат України
Ігор Васюник Народний депутат України
Тетяна Волошина кар'єрний консультант
Олег Єльцов журналіст
Тарас Прохасько Письменник