Не тільки війна, а й репресії - гібридні

Україна сама дає зелене світло підступним маневрам РФ

Цьогоріч сталося кілька дивних інцидентів, які свідчать, що Росія почала масштабно зловживати системою міжнародного розшуку та екстрадиції для дискредитаціїйної кампанії проти України. Це як мінімум. Максимум, йдеться про спроби організувати міжнародні репресії проти захисників України руками правосуддя західних країн.

У січні 2017 року в Борисполі був затриманий грузинський доброволець Гія Церцвадзе, який також воював за Україну на Донбасі. Затриманий, як виявилося, за запитом російського бюро Інтерполу.

В лютому в аеропорту Мюнхена затримали транзитного пасажира: громадянина України, екс-командира роти 11-го батальйону територіальної оборони "Київська Русь" Юрія Старова. Він теж воював на Донбасі. І його також розшукував Інтерпол. Як виявилося, за сфабрикованим запитом чи то українського, чи то якогось іншого бюро Інтерполу. Через кілька днів німці відпустили Старова з в'язниці, без пояснення причин затримання. Їх хтось красиво підставив: липовий документ надійшов незрозуміло від кого, офіційним каналом Інтерполу. Обох ветеранів адвокати "відбили" - але ж реальний адміністративний тиск на них відбувся. Отже, завдання своє Москва виконала.

Москва сподівається залучити до своїх "гібридних" репресій проти України Інтерпол, віце-президентом якого є росіянин

У квітні Слідком Російської Федерації анонсував розшук через Інтерпол екс-прем'єра Яценюка. За вбивства російських військових із Калашнікова в Чечні в далекому 1994 році.

Тепер ось за нібито катування, або росіян, або проросійських бойовиків на Донбасі, затримали добровольця-австрійця.

І навіть це ще не все.

Кілька місяців тому російські "слідчі" повідомили, що розшукують сотні кримчан, які воювали чи воюють на "Юго-Востоке Украины". Цілком імовірно, їх усіх оголосять у розшук каналами Інтерполу. Нагадаю, що кількох кримчан вже ув'язнили російські "суди" за те, що вони нібито вчиняли злочини під час участі в Євромайдані у Києві (!)

Москва явно сподівається залучити до своїх "гібридних" репресій проти України Інтерпол, а також спецслужби, органи слідства та правосуддя у традиційно лояльних до Росії європейських державах, як-от Австрія. До речі, віце-президентом Інтерполу віднедавна трудиться росіянин. А Дмитро Фірташ запросто підкуповує головного комісара кримінальної поліції землі Мекленбург-Передня Померанія у Німеччині. Провідні кандидати в президенти європейських держав, навіть не соромлячись, визнають, що "кредитувалися" у росіян.

Мусимо чесно сказати: на Донбасі триває збройна агресія Росії проти України, Крим і ОРДЛО перебувають під російською окупацією

І тут важливо розуміти один момент. Такі підступні маневри Росії можливі лише тому, що Україна мовчки погоджується на нав'язану Кремлем правову кваліфікацію справжньої міждержавної війни, як "внутрішнього конфлікту". На цьому брехливому положенні побудовані "Мінські домовленості" й усе, що з ними пов'язано. На "Мінськ" нанизуватимуть все нові й нові "подляни" й пастки, - аж доки Україна не займе адекватну і послідовну позицію. Мусимо чесно сказати: на Донбасі триває збройна агресія Росії проти України, Крим і ОРДЛО перебувають під російською окупацією. Лише розставивши все на свої місця і наполягаючи на цьому, ми переконаємо світ, що українські вояки на Донбасі відбивають російську збройну навалу - в повній відповідності до міжнародного права. Лише так ми можемо надійно захистити кожного громадянина Ф., який захищав нас.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Світлана Фус Дієтолог
Микола Несенюк Журналіст
Ольга Решетилова Координаторка Медійної ініціативи за права людини
Любов Морозова Музикознавиця
Петро Кралюк Філософ
Погода