Європа у роздумах

Після тривалої паузи європейські ЗМІ почали жваву дискусію на тему: "Що з усім цим робити?"

Ідеться, насамперед, про Трампа, протекціонізм, євроскептицизм, міграцію, демографію, тероризм, майбутнє ЄС, Брекзіт, популізм, кризу традиційних політичних партій в Європі, різношвидкісну інтеграцію, свободу пересування для робочої сили, ситуацію в Сирії, відносини з Росією та Туреччиною.

При цьому, самі дискусійні підходи виглядають наразі доволі спрощено. Хоча й контрастують певним чином з неприхованим полегшенням у настроях керівництва Євросоюзу щодо, наприклад, перемоги проєвропейських сил на виборах в Нідерландах або результатів першого туру президентських виборів у Франції.

З'являються ознаки розуміння необхідності впровадження системних змін, перш за все, на національному рівні та викорінення політичної корупції

Єдине, що тішить на цьому тлі: з'являються ознаки розуміння необхідності впровадження системних змін, перш за все, на національному рівні та викорінення політичної корупції. Останнє нарешті стало вважатися таким, що реально підриває довіру до європейських інституцій і проголошених цінностей.

Наразі головним питанням залишається, чи перейдуть ці дискусії в сферу практичної реалізації або залишаться на сторінках ЗМІ та у програмах "круглих столів" і конференцій.

Олег Бєлоколос, спеціально для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Мирослава Ґонґадзе Головний редактор і керівник Української служби "Голосу Америки"
Віктор Каспрук Політичний аналітик
Тарас Возняк Культуролог, директор Львівської галереї мистецтв ім. Б. Возницького
Євген Іхельзон Засновник проекту "Я люблю Азію"
Сашко Даниленко Мультиплікатор, художник
Погода