Європа у роздумах

Після тривалої паузи європейські ЗМІ почали жваву дискусію на тему: "Що з усім цим робити?"

Ідеться, насамперед, про Трампа, протекціонізм, євроскептицизм, міграцію, демографію, тероризм, майбутнє ЄС, Брекзіт, популізм, кризу традиційних політичних партій в Європі, різношвидкісну інтеграцію, свободу пересування для робочої сили, ситуацію в Сирії, відносини з Росією та Туреччиною.

При цьому, самі дискусійні підходи виглядають наразі доволі спрощено. Хоча й контрастують певним чином з неприхованим полегшенням у настроях керівництва Євросоюзу щодо, наприклад, перемоги проєвропейських сил на виборах в Нідерландах або результатів першого туру президентських виборів у Франції.

З'являються ознаки розуміння необхідності впровадження системних змін, перш за все, на національному рівні та викорінення політичної корупції

Єдине, що тішить на цьому тлі: з'являються ознаки розуміння необхідності впровадження системних змін, перш за все, на національному рівні та викорінення політичної корупції. Останнє нарешті стало вважатися таким, що реально підриває довіру до європейських інституцій і проголошених цінностей.

Наразі головним питанням залишається, чи перейдуть ці дискусії в сферу практичної реалізації або залишаться на сторінках ЗМІ та у програмах "круглих столів" і конференцій.

Олег Бєлоколос, спеціально для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Дмитро Ярош Командувач Української добровольчої армії
Віктор Лещинський Президент Національного експертно-будівельного альянсу України
Олег Романчук Публіцист
Володимир Ярославський Шеф і керуючий партнер ресторану "Lucky"
Ольга Айвазовська Голова громадянської мережі "Опора"