Гранти важливі, але безпека передусім

Трамп зосереджує дипломатичну роботу в Білому Домі

Новина, що Трампівська адміністрація скорочує допомогу Україні майже на 70%, викликала великий резонанс у нас. Очевидно, скорочення видатків на Державний Департамент США та програми міжнародної допомоги таки планується. Про що йдеться? Передусім, про бажання Трампа зосередити основну дипломатичну роботу у самому Білому Домі. Таке вже було за деяких попередніх адміністрацій.

Дональд Трамп і раніше критикував розміри, а головне – неефективність американської міжнародної допомоги. Це – виконання передвиборчих обіцянок. Але кажуть лише про проект бюджету. Його, безсумнівно, коригуватимуть у ході обговорень і консультацій.

Посольство України в США має дискутувати у Вашингтоні про це

Що може зробити Україна? Посольство України в США має оперативно з'ясувати достовірність цієї інформації. Дискутувати у Вашингтоні про це з представниками усіх гілок влади, зокрема, законодавчої. Невідкладно внести на розгляд МЗС відповідні обґрунтовані пропозиції про те, як це можна врегулювати.

Однак в умовах російської агресії особливо важливою для України є американська допомога у сфері безпеки. У тому числі – збільшення боєздатності наших Збройних сил та покращання військової медицини. Є важливі гранти, але безпека - в пріоритеті.

Спеціально для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Мирослава Ґонґадзе Головний редактор і керівник Української служби "Голосу Америки"
Віктор Каспрук Політичний аналітик
Тарас Возняк Культуролог, директор Львівської галереї мистецтв ім. Б. Возницького
Євген Іхельзон Засновник проекту "Я люблю Азію"
Сашко Даниленко Мультиплікатор, художник
Погода