Чи буде війна на Далекому Сході?

Ера стратегічного терпіння США закінчилася

Усі світові ЗМІ наперебій коментують можливість масштабного військового конфлікту між США та КНДР. Ситуація ще більш загострилася останніми днями на тлі заяв заступника міністра закордонних справ Північної Кореї Хан Сон Реля: "Ми будемо проводити подальші випробування ракет на щотижневій, щомісячній та щорічній основі" та віце-президента США Майка Пенса, що "ера стратегічного терпіння" його країни відносно Північної Кореї закінчилася.

Водночас, багато експертів вважає, що ситуацію ще можна спробувати розв'язати дипломатичним шляхом. Але насправді, що робити сьогодні з КНДР наразі не знає ніхто. Адже попередня багатостороння дипломатія також виявилася неефективною.

Під прикриттям багаторічних дипломатичних переговорів північнокорейський режим активно працював над створенням ядерної зброї

Як з'ясувалося, під прикриттям багаторічних дипломатичних переговорів північнокорейський режим активно працював над створенням як ядерної зброї, так і потужних ракет різних типів. Вірніше буде сказати, що в останні роки Північна Корея взагалі залишилася поза великою увагою міжнародної спільноти і ситуація еволюціонувала за відомим законом Мерфі, коли "залишені без втручання події мають тенденцію розвиватися від поганого до гіршого".

За наявності політичної волі і необхідних ресурсів авторитарний режим цілком спроможний обійти санкційні перешкоди

Тобто, міжнародна система протидії розповсюдженню зброї масового знищення та засобів її доставки вкотре дала збій і довела, що у разі політичної волі і наявності необхідних ресурсів авторитарний режим цілком спроможний обійти санкційні перешкоди.

При цьому, виходячи з наявної інформації та різних експертних оцінок можна зробити висновок, що вже через три-чотири роки Північна Корея матиме змогу реально загрожувати безпеці США. Саме цього сьогодні прагне КНДР. І тоді у Вашингтона дійсно буде лише два варіанта: або йти на прямі переговори з Пхеньяном, або масштабна війна.

Через три-чотири роки Північна Корея матиме змогу реально загрожувати безпеці США

У чому сьогодні немає жодних сумнівів: північнокорейський лідер ніколи добровільно не відмовиться від свої ракетно-ядерної програми, адже це є єдиною гарантією його перебування при владі, як він її розуміє.

Олег Бєлоколос, спеціально для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Іраклій Джанашия Експерт з питань національної безпеки та оборони України в UIF
Наталія Лелюх Лікар акушер-гінеколог
Остап Яриш Журналіст української служби "Голосу Америки"
Наталя Д'ячкова Директор юридичної компанії "Скарга"
Олександр Лієв Голова Асоціації індустрії гостинності України
Погода