Після 200 років розлуки Україна повертається у Європу

Безвіз дасть новий імпульс українському відродженню в європейській цивілізації

6 квітня Європарламент проголосував за безвізовий режим в'їзду для громадян України. "За" - 521, "проти" - 75, утрималися – 36. Розподіл голосів показує ставлення європейців до того, що зараз відбувається і в самій Україні, і до російської агресії.

Попереду ще два утвердження в Раді Євросоюзу, підписи голови Європарламенту і голови Ради ЄС. Потім публікація остаточного рішення і ще 20 днів. Експерти прогнозують, що в червні-липні рішення набуде чинності.

Істеричні крики російських "експертів" з телевізора з приводу того, що безвізового режиму до Європи для України не буде ніколи, мали такий же стосунок до реальності, як прогнози тих же "експертів", що Україна загине влітку 2014-го. Потім - восени 2015-го, потім - у 2016-му. Ось зараз очікують результату передбачення ватажка ДНР, що Україна завалиться на початку травня 2017-го.

Безвіз — це символ повернення у Європу

Безвізовий режим, природно, не вирішить більшості проблем України. Не зупинить агресивну війну Росії і корупцію. Не наповнить бюджет. Але він створить важливі передумови для вирішення всіх цих проблем. Насамперед, це символ повернення в Європу, відчуття себе частиною великої європейської цивілізації.

Символи - важлива річ. У серці Росії, на Красній площі стоять два символи: Мавзолей і Лобне місце. Перший символ – єгипетських почестей мумії одного з найстрашніших катів в історії людства, другий – місце, де рубали голови.

У серці України стоїть колона, пам'ятник "Магдебурзькому праву". Споруджено в 1802 році в честь повернення Києву привілеїв цього права імператором Олександром Першим.

Середньовічне міське право, однією з найбільш відомих систем якого було магдебурзьке, - це один із стовпів європейської цивілізації, нарівні з автономією університетів, поділом влади і становленням незалежної судової влади. Багато поколінь містян, які вибирали собі міську владу та жили за своїми законами, сформували той соціальний тип європейського громадянина, який і став локомотивом перетворення Заходу на форпост світової цивілізації.

Символи - важлива річ. У серці Росії Мавзолей з мумією ката і Лобне місце, де рубали голови

Київ отримав привілеї магдебурзького права в 1494 році, у часи Великого князівства Литовського. До нього міське самоврядування було даровано Львову в 1356-му, Житомиру - 1444 році і ще низці українських міст. Імператриця Катерина Друга указом "Про приєднання Києва до Малоросії" від 1775 року позбавила Київ привілеїв. Після її смерті їх повернули, але не надовго. У 1831 році Микола Перший відібрав привілеї магдебурзького права у всіх міст України, крім Києва, де вони зберігалися до 1835 року.

У 2014 році Україна почала повертатися в Європу після довгих років розлуки. У 2017-му, будемо сподіватися, це повернення отримає ще один імпульс. Народ України цього заслужив. Мої вітання!

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Павло Шеремета Економіст
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"