Як вони все зіпсували

Відтепер грохнути може в будь-який момент і в будь-якому місці

26 березня 2017 року стало не лише шоком, у першу чергу, для Кремля. Цього дня був зірваний кремлівський сценарій відтворення президентства Володимира Путіна, який будувався на ідеї "Путін - збирач земель і гарант миру і стабільності". Цей сценарій загальнонародного плебісциту будувався на впевненості в збереженні громадянського паралічу. І тут таке!

Ось проблеми, які виникають тепер перед Кремлем.

1. Наявні ознаки появи "гримучої суміші" у вигляді морального відторгнення системи, не тільки як механізму управління, але і способу життя, що диктується владою, з боку соціальних груп, не структурованих партійним впливом. Влада сама створила цю "гримучу" суміш, ліквідувавши нормальні канали виходу пари і проявивши безтурботну самовпевненість. Так що відтепер грохнути може в будь-який момент і в будь-якому місці.

2. Йдеться про системне невдоволення загальнонаціонального масштабу, яке не зняти кадровими рішеннями. Причому, як це не парадоксально, це бунт "путінського покоління" навіть не проти Путіна, а проти путінської епохи.

Як це не парадоксально, це бунт "путінського покоління" навіть не проти Путіна, а проти путінської епохи

3. Репресивні заходи боротьби з "гримучою сумішшю" не тільки загрожують посилити її вибухонебезпечність, але і підривають національну легітимність президента Путіна, яка б дозволила йому зберегти роль "над" політичним класом і системою і уникнути відповідальності за її вади. Але як зупинити "вулицю" без репресій?!

4. Несподівано почала коливатися конформістська частина опори влади, яка заговорила, що їй "не подобається те, що відбувається в країні". Це - сигнал про можливий майбутній розкол системної бази - але, звичайно, тільки тоді, коли не боятися буде безпечно.

5. Ще серйозніше те, що поява "гримучої суміші" ускладнює вихід Росії з ситуації "обложеної фортеці" і пошуку вічного "ворога" в якості обґрунтування нескінченного єдиновладдя. Зберігаючи "Росію-фортецю", неможливо повернутися до механізму виживання Росії через використання економічних, фінансових і технологічних ресурсів Заходу. А який геніальний винахід: відтворювати антизахідну систему за допомогою Заходу! Підтримувати державництво через реальну десуверенізацію! Але як "бензиновій державі" вижити, зберігаючи фортецю?

Березнева "вулиця", поки не маючи конкретного політичного змісту, вже викликає радикальні політичні наслідки для виживання російського самодержавства

6. Якщо раніше Захід ігнорував наш внутрішній контекст, то тепер "російський фактор" став елементом боротьби всередині провідних країн західного світу і не дозволить цього зробити.

Словом, березнева "вулиця", поки не маючи конкретного політичного змісту, вже викликає радикальні політичні наслідки для виживання російського самодержавства.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Павло Кухта Керівник з політичних питань Київської школи економіки
Анастасія Дідорук Візажистка
Вадим Денисенко Виконавчий директор UIF
Юлія Дукач Аналітикиня проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Дмитро Ярош Командувач Української добровольчої армії