Європа на роздоріжжі

Сучасна Європа втретє після двох світових воєн переживає період кризи і повинна знайти потенціал і сили для її подолання

Європа, збентежена і вражена зламом післявоєнної системи континентальної безпеки, незаконною окупацією Росією Криму та агресією Кремля на Сході України, дестабілізована хвилями міграції, налякана безпрецедентними терористичними актами, остаточно розгубилася внаслідок виходу Британії з Євросоюзу та неочікуваною перемогою республіканця Дональда Трампа на виборах в США і наразі знаходиться на роздоріжжі.

І хоча Великобританія не збирається віддалятися від Європи та налаштована на продовження участі в архітектурі безпеки на континенті, її вплив на загальноєвропейські справи буде суттєво зменшений.

Що ж до ставлення європейців щодо США, то як влучно зазначив відомий британський журналіст Едвард Лукас: "Звинувачувати треба не американських виборців, а європейських політиків, які повсякчас уникали відповідальності протягом десятків років після Холодної війни. Поєднання скупості й потурання власним бажанням роз'їли фундамент Північноатлантичного Альянсу. Перед людьми, які прославляли Едварда Сновдена й ганили Агентство національної безпеки США (NSA), постали нині складні питання".

Іноді саме криза стає головною причиною для оновлення

Голова брюссельського бюро DW Макс Гофманн йде далі і зазначає: "Якщо країни-члени ЄС не зможуть власними силами стабілізувати Євросоюз, то він і справді приречений. І тут першочерговими пріоритетами є оборона та економіка".

Останній наплив до Європи біженців з Північної Африки та Близького Сходу суттєво загострив питання інтеграції мігрантів в європейські суспільства та спровокував широку суспільно-політичну дискусію навколо цієї проблематики.

Фактично, наразі сучасна Європа втретє після двох світових воєн переживає період кризи і повинна знайти потенціал і сили для її подолання. Адже іноді саме криза стає головною причиною для оновлення.

Олег Бєлоколос, спеціально для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Олег Сенцов Режисер, сценарист, письменник
Анастасія Леухіна Голова ГО "Горизонталі", викладач Київської школи економіки
Світлана Фус Дієтолог
Микола Несенюк Журналіст
Ольга Решетилова Координаторка Медійної ініціативи за права людини
Погода