Стрільби над Кримом. Чого чекати від Путіна?

Крим - це українська територія. Ми можемо використовувати її, в тому числі і для проведення військових навчань

1 грудня Україна має провести ракетні стрільби над Чорним морем. Пуски ракет можуть захопити повітряний простір над окупованим Росією Кримом. Москва погрожує відповіддю - аж до нанесення ракетного удару по пусковим установкам.

Спочатку потрібно зрозуміти, як далеко може зайти Путін. Я не сумніваюся в тому, що якби така ситуація склалася, скажімо, в кінці 2014 або навіть на початку 2015 року, то Росія могла б перейти до відкритого вторгнення в Україну, - висловив думку "Апострофу" Дмитро Тимчук.

Але сьогодні, при всій своїй недостатності, все ж виник якийсь комплекс стримуючих факторів. Перш за все, Україні вдалося переконати міжнародне співтовариство, що Росія - все-таки агресор. Є санкції, є визнання всього цивілізованого світу того, що Крим - це невід'ємна частина суверенної держави Україна, на даний момент окупована Росією.

Наскільки далеко може зайти Володимир Путін, щоб довести, що Крим - це Росія?

Тобто в даній ситуації Україна проводить військові навчання на своїй території, використовуючи власний повітряний простір. За умови дотримання всіх правил безпеки, жодних питань до нас із боку міжнародних організацій та інших нормальних розвинених країн бути не може. Більш того, якщо б самій Росії хтось почав би вказувати, де їм проводити на своїй території навчання, думаю, Кремль просто "порвало" б, як хом'ячків, від обурення.

Наскільки далеко в цій ситуації може зайти Володимир Путін, щоб довести, що Крим - це Росія? Все залежить від ступеня його неадекватності. Якщо ці стрільби проведуть (а Міністерство оборони поки не збирається відмовлятися від своїх планів), то можливі декілька варіантів розвитку подій. Або Кремль спустить все на гальмах, обмежившись якимись гучними заявами, або ж дійсно застосує проти нас зброю. Наприклад, буде збивати наші ракети або завдасть удару по якимось наземним об'єктам в Україні, по тим же пусковим установкам, з яких здійснюватимуться ці стрільби. Але це вже буде акт прямої агресії. У цьому випадку знайде своє вирішення давнє питання - чи Україна де-юре перебуває в стані війни з Росією.

Також Росія може відповісти несиметрично, влаштувавши ескалацію напруженості на інших ділянках державного кордону. Наприклад, в останній рік Росія активно перекидала війська до східних рубежів нашої країни, створюючи там цілі дивізії. Це теж може бути інструментом "покарання" для України, яка провела стрільби, посягнувши нібито на російську територію.

Путіну зараз вкрай невигідно розгортати агресію

Однак Путіну зараз вкрай невигідно розгортати агресію. Не тільки через санкції Заходу, але також через відсутність визначеності з приводу того, як буде поводитися новий президент США і які сигнали надходитимуть від його адміністрації. Те ж саме стосується виборів у Європі. Чим вони закінчаться - незрозуміло, тому зараз - не найкращий час для того, щоб використовувати військову силу.

Як поведеться в цій ситуації Україна? Нинішнє військово-політичне керівництво нашої країни жорстко налаштоване на мирне врегулювання конфлікту на Донбасі.

Але в будь-якому разі стрільби над Кримом - це правильний хід. Заручившись підтримкою світового співтовариства, котре визнало, що Крим - це українська територія, ми можемо використовувати її, в тому числі і для проведення військових навчань.

Передруковується з дозволу редакції "Апостроф"

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Юлія Дукач Аналітикиня проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Дмитро Ярош Командувач Української добровольчої армії
Віктор Лещинський Президент Національного експертно-будівельного альянсу України
Олег Романчук Публіцист
Володимир Ярославський Шеф і керуючий партнер ресторану "Lucky"