Про Нищука і методи НКВС

Дискредитація - хороший спосіб придушити спроби відгородити Україну від "русского мира"

По висловлюванню міністра культури Євгена Нищука. Я б порадила критикам подивитися все ж ефір. Хоча б для того, щоб скласти власну думку про те, що намагався донести аудиторії міністр. Про генетику він говорив чи про культуру? Тут все ж один раз почути самому краще, ніж десять разів прочитати в кремлеботській інтерпретації.

Що ж стосується самого питання переселення народів, то масова депортація - явище у сталінській системі дуже поширене.

Енн Еплбаум у книзі "Залізна завіса: придушення східної Європи" розповідає, як у 1944-47 роках радянські окупаційні адміністрації переміщали в Європі величезні маси народу. Іноді людей переселяли в сусідні міста і села, іноді гнали в інші регіони. Все для того, щоб розірвати культурні та соціальні зв'язки і міцніше зв'язати дезорієнтованих людей з радянською системою.

Переміщали величезні маси народу, щоб розірвати культурні та соціальні зв'язки і міцніше зв'язати дезорієнтованих людей з радянською системою

Депортація визнана міжнародним злочином. Навіть у м'якій своїй формі, яка прямо зараз здійснюється в Криму і на Донбасі - сприяння виїзду "місцевих" через обмеження їх у роботі та погіршення умов проживання.

Еплбаум пише, що методи упокорення Східної Європи випробовували в Україні та інших "союзних республіках". Тільки в жорстокішій формі. Вона ж розповідала, що побачивши військових без шевронів у Криму, ні хвилини не сумнівалася, що перед нею. Путін проходив навчання в КДБ. Тому користується їх "перевіреними методами" - ось оцінка "російської весни" і природи путінського режиму.

Інформаційна провокація, вирвані з контексту слова - це теж методи НКВС.

Зараз, коли йде боротьба за розширення і зміцнення в Україні україномовного, українокультурного, україноцентричного простору, дискредитація - хороший спосіб придушити спроби відгородити Україну від "русского мира". Позбавити українську національно-культурну ідею народної підтримки. Подумайте про це. А потім послухайте уважно ефір із Нищуком. А потім ще раз послухайте.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Микола Несенюк Журналіст
Ольга Решетилова Координаторка Медійної ініціативи за права людини
Любов Морозова Музикознавиця
Петро Кралюк Філософ
Світлана Сіщук Журналіст Української служби "Голосу Америки"
Погода