Любов між Трампом і Путіним триватиме недовго
Як світова держава США зацікавлені у стабільності. Росія ж використовує дестабілізацію як механізм досягнення світового статусу. Це фундаментальна суперечність
Оцінюючи обрання Дональда Трампа президентом Сполучених Штатів Америки, ми повинні зрозуміти, що є певні загальні параметри, які слід визнавати базовими у світовій політиці.
Об'єктивно, США є світовою державою, що переживає не кращі часи, але залишається системотворчою. Росія - регіональна держава із амбіціями стати світовою.
Як світова держава США зацікавлені у стабільності. Росія ж використовує дестабілізацію як механізм досягнення світового статусу. Це фундаментальна суперечність. Її ніхто не зніме, хоча зараз вона і не є настільки очевидною. Але рано чи пізно вона буде ключовою.
США є світовою державою, що переживає не кращі часи, але залишається системотворчою. Росія - регіональна держава із амбіціями стати світовою
Далі, сам Трамп не має підстав приязно ставитись до України. І ситуація з Полом Манафортом (американський політолог отримував платежі з "чорної каси" Партії регіонів, коли працював в Україні. Через скандал пішов з передвиборчого штабу Трампа. - ред.) і купа всього іншого. Крім того, як і будь-який інший новообраний президент він може спробувати "перезавантажити відносини з Росією".
Це нормально. Перезавантаження є цікавим для США, оскільки сама Росія - для них не цікава.
Росія - малозначима держава, що розмахує ядерною дубиною. Ворогувати з ними не вигідно. Логічно запропонувати їм "мир" на умовах взаємного невтручання. Логічно, якщо це зробить Трамп.
Нас очікують не надто приємні місяці, коли Трамп і Путін будуть клястися один одному у любові. Але навряд чи це триватиме довго.
Росії мир не потрібен. Легітимність режиму там будується на війні та конфлікті з усім світом. Гіпотетичні поступки Кремль сприйме як карт-бланш. Він полізе далі, і дуже скоро. Спроби переворотів у країнах Балії можуть стати реальністю.
І тоді ми повернемося до ключової суперечності. Стабільність - дестабілізація. І тоді може бути все що завгодно. Аж до посилення ролі "республіканських яструбів".
Росії мир не потрібен. Легітимність режиму там будується на війні та конфлікті з усім світом
Трамп у цьому контексті потенційно багатопарадигмальний. Клінтон була би більш прогнозована. Але визнаємо. Лінія демократів в україно-російський війні була провальною. Рано чи пізно нас би все одно вимотала ця війна на тотальне виснаження.
Перемога Трампа може спровокувати купу сценаріїв. Деякі з яких є досить непоганими, деякі - гіршими.
Коментарі