День захисника України: чиє свято?

Це свято тих, хто реально захищав та продовжує захищати країну - поза віком та гендером

Аеророзвідниця Маша Берлінська звернула увагу на такий момент: із завтрашнього свята захисників України вже виявляється старанно роблять "новає 23-є фєвраля", "день мужика" тощо, з усім гендерно-совковим лайном, притаманним колишньому "дню савєцкой арміі і нікагда нє ваєвавших мущінок".

Ясне діло, що жоден із тих, хто був "там", тобто жодний з нас, ніколи на таке лайно не поведеться. Ми всі чудово пам'ятаємо, скільки в лавах "добробатів" було дівчат, як вони воювали абсолютно на рівних з хлопцями, як потім дехто з них попри всю шовіністичну армійську бюрократію пробивався на контракт у ЗСУ та добивався нормальних бойових спеціальностей замість пропонованих по старих совкових уставах "связісток - машиністок".

І так само пам'ятаємо, один зі скількох потенційно боєздатних "носіїв Y-хромосоми, штанів та довіску у шатнах" реально перейшов із категорії "мужик за паспортом" в категорію "захисник Батьківщини", а скільки лишилось по домівках "бо вони тут потрібніші для країни", "бо це не їхня війна", "бо хай там Порошенко перший піде" тощо...

Тому для нас усе просто - це наше свято, наше абсолютно поза віком, статтю та гендером - свято всіх тих, хто реально захищав та продовжує захищати країну, хто зі зброєю в руках, хто лікуючи, годуючи та одягаючи тих, хто зі зброєю - свято всіх напряму причетних до цієї війни.

Та ще більшою мірою - свято тих, хто ще до цієї війни, у значно важчих за наші умовах боронив нашу країну від окупантів - знову ж таки, поза гендером, усіх тих, хто ризикував іти в повстанські ліси, в бандерівське підпілля, піднімав повстання в ГУЛАГу... Свято пам'яті всіх, хто не дожив до оголошення цього дня офіційним святом, бо поклав голову у боротьбі за країну.

Але ж нас абсолютна меншість порівняно з "диванним соціумом", який "хаває" всьо, що ллється йому в голову з "ящика". І єдиний шанс до цього соціуму достукатись - це щоденно вживу та через соцмережі пояснювати, пояснювати, пояснювати...

От і про завтрашній день - про те, чий він, про кого, і для кого, - давайте чітко роз'яснювати на кожному кроці! Це - не "день хохляцького мущінкі", це - День Захисника України. Не більше та не менше.

Вітання - всім нашим, хто заслужив завтрашнє свято! А всім решті - від нас халявний вихідний, "тоже хлєб", як кажуть.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Євгенія Кузнєцова Письменниця
Антон Сененко Cтарший науковий співробітник Інституту фізики НАН України
Андрій Веселовський Дипломат, колишній представник України в Європейському Союзі
Олена Подолян Психотерапевтка, директорка ГО "Форпост"
Мирослава Барчук Журналістка