Нова Дума - останній бал Кремля

Нова Держдума не допоможе Кремлю імітувати життєздатність. Скоріш за все, потягне його на дно

Розрив. Саме це демонструватиме сьома Дума. Розрив між новою реальністю країни, яка все глибше вповзає в кризу, і спробами Кремля зберегти стабільність. Заіржавіла "парламентська" конструкція вже давно не відповідає запитам суспільства. Вона могла б ще якийсь час іржавіти й далі. Але сьогодні Дума потенційно стає революційним фактором – в силу своєї функції фейкового представництва. Суспільство в ситуації наростаючого невдоволення, не маючи легальних каналів захисту своїх інтересів, буде вимушене виражати їх через вулицю. Втім, влада це розуміє. Інакше навіщо заздалегідь створювати репресивну систему оборони?

Однак, уся справа в тому, що превентивна відповідь на очікувану хвилю гніву не спрацює. Це підтверджує "казус полковника Захарченко" з його мільярдами, який сьогодні говорить про сутність російської системи влади більше, ніж думські вибори. Мова йде про залізну логіку, яка не один раз підтверджувалася в історії: система приречена і не зможе себе захистити, якщо її преторіанці виявляють пристрасть до збагачення.

Нова Дума стане останньою підтанцьовкою навколо влади на стадії її занепаду

Так що, все говорить про те, що нова Дума стане останньою підтанцьовкою навколо влади на стадії її занепаду. Ті, хто це зрозуміє, почнуть шукати нові об'єкти лояльності. Інші продовжать напихати кишені. Для багатьох думських і партійних лідерів це буде останній бал перед відходом у політичне небуття. Можливо, в Думу потраплять і ті, хто спробує зробити її майданчиком для відкритої дискусії. Але в будь-якому випадку, ця Дума навряд чи зможе допомогти Кремлю імітувати життєздатність. Скоріш за все, вона тягнутиме Кремль на дно.

Так що, маємо справу з останнім подихом "парламенту стабільності". І він залишиться в історії, як приклад дискредитації парламентаризму. Якщо тільки ті, хто захоче продовжити своє політичне життя, не спробують змінити його функцію, коли вдарить грім. Саме так свого часу зробили іспанські кортеси, польський сейм і українська рада. Час летить швидко, і ми скоро побачимо, на скільки покірна челядь здатна обірвати поводок.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Погода