Суспільству потрібні провідники

Якщо політик старої формації X та політик нової формації Y разом пішли у бордель, рейтинг першого виросте, а другого впаде

Ми всі - проміжне покоління. Живемо між старим і новим суспільним договором. По обидва боки цієї межі дуже різні правила. Але мало хто з нас живе цілковито по один бік. Ми всі трішки там і трішки там. Цей розрив породжує надзвичайну напругу.

По обидва боки межі між старим і новим - не просто різні, а протилежні правила. Якщо політик старої формації X та політик нової формації Y разом пішли у бордель, рейтинг першого виросте, а другого впаде. Якщо перший живе у розкішному маєтку, він тим самим збільшує прихильність і відданість своїх виборців. Другий - втрачає.

Причина в тому, що по обидва боки між новим і старим, люди хочуть бачити у своїх лідерах уособлення того, про що мріють і чого не мають. Зі старого боку - пробивної сили, нахабства, самовпевненості, вміння боротися за свій шматок щастя і перемагати. З нового - чесності і скромності, безкомпромісності, громадянської відповідальності. На зламі епох одні крадуть навіть у бійців на фронті, інші не дозволяють навіть друзям пригостити себе кавою.

Так, це подвійні стандарти. А хто сказав, що буде легко на розриві епох?

Щоб наше суспільство перетнуло межу між старим і новим, нам потрібні провідники

Щоб наше суспільство перетнуло межу між старим і новим, нам потрібні провідники. Вони мають прийти з того боку до нас, недосконалих, і показати ідеал. Можливо, не втілений у собі, бо такого не буває: ми всі земні люди. Але щире прагнення до ідеалу. Приклад не лише чесності, а й скромності. Не лише прозорості, а й самовідданості. Не лише відповідальності, а й поваги до громадської думки. Якщо важко, то не треба братися за цю роль. Вона для героїв, а 99,9% з нас не тягнуть на цю високу планку. Але нам потрібні такі зразки поведінки, хай навіть ми не здатні їх наслідувати - поки що. Без цього майбутнє не настане.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Іван Козленко Культуролог, артменеджер
Ольга Волинська Медіа-експертка Центру "Форпост HELP"
Ігор Айзенберг Професор, завідувач кафедрою інформатики в Манхеттенському коледжі
Кахабер Карелі Доктор економічних наук, експерт із земельних питань
Олеся Ольховик Психологиня ГО "Форпост"
Погода