Щодо акцій за звільнення полонених

Реальні переговори щодо звільнення полонених можливі лише з Росією. А її умови відомі давно. Це - визнання Україною протекторату РФ на офіційному рівні у вигляді "фіксації нейтралітету" та "федералізація" з послабленням центральної влади на рівні Конституції як "гарантія" цього протекторату

Немає нічого поганого у тому, аби зайвий раз нагадати про громадян України, що перебувають у нелюдських умовах, і мають бути звільнені. Це треба робити постійно.

Але, тут яка проблема. Обмін завжди відбувається за ініціативи двох сторін.

Українська сторона, загалом, послідовно добиваєтся звільнення полонених. І тут не питання навіть "гарна" у нас влада чи "погана". Кожен звільнений полонений вигідний для українського керівництва у політичному сенсі, можете не сумніватися.

А от що ж інша сторона?

Вона не демонструє особливого бажання реально мінятися. На перший погляд, вони мали б не менше наших бути зацікавленими у тому, аби "витягти з застінків бандерівців" своїх "побратимів", але проблема в тому, що місцеві колаборанти там нічого не вирішують.

Кожен український полонений для Росії - це заручник, якого можна використовувати для просування ідеї "врегулювання на Донбасі"

А от Росії не отрібно звільняти усіх наших полонених. Бо кожен з них - це заручник, якого можна використати для просування ідеї "врегулювання на Донбасі". У кожного полоненого є родина, яку можна використовати для просування ідеї "вони усі сидять, бо Київ не хоче почути Донбас" і так далі.

Тому їх ніхто не звільнить, а вимоги для обміну будуть постійно змінюватися.

І це не питання того, чи хочемо ми вести прямі переговори, або не хочемо. Чого вартують переговори з лідером, котрого завтра підірвуть в автівці "свої" ж?

Реальні переговори можливі лише з Росією, а її умови відомі давно та незмінні.

1. Визнання Україною протекторату Росії на офіційному рівні у вигляді "фіксації нейтралітету".

2. "Федералізація" та ослаблення центральної влади на рівні Конституції як "гарантія" цього протекторату.

3. Додаткова гарантія у вигляді присутності російського окупаційного контингенту під виглядом "народної міліції", що має створювати військовий кулак, аби погрожувати війною, якщо Україна буде знову "хитатися" у бік НАТО.

Коли закликаєте до переговорів - говоріть ще і про це.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Геннадій Друзенко Міжнародний правник
Володимир Горбач Політичний аналітик Інституту Євро­атлантичного співробітництва
Віктор Вовк Громадсько-політичний діяч
Віктор Бобиренко Політолог
Ярина Матвійчук Журналіст Української служби "Голосу Америки"
Погода