Герой перетворюється на політика-популіста

Люди, які бачили в Савченко символ української боротьби, все більше почуваються незручно

Інтерв'ю Надії Савченко Deutsche Welle - це метафоричне підтвердження фрази "Так минає слава світу". Це схоже на кошмар зустрічі з кумиром в реальності. Так буває. Поважаєш людину, рівняєшся на неї, мариш хоча б віддалено наблизитись до її сили і розуму "коли виростеш". А потім зустрічаєш її і бачиш, як та пускає бульбашки старого маразматика або пихатого фанфарона. Прикро. Відчуття зради.

Репутація побудована на безкомпромісній боротьбі руйнується готовністю до компромісів з ворогом

Здавалося б, репутація побудована на безкомпромісній боротьбі руйнується готовністю до компромісів з ворогом зі згодою розвитку ситуації саме за його сценарієм. Пропозиція поетапного скасування санкцій проти Росії, прямі переговори України і ОРДЛО, що звучить із вуст одного з найвідоміших в'язнів Путіна, шкодить позиції України більше, ніж усі вмовляння "примирителів" разом узятих.

Суть у тому, що Савченко не перестала бути героїнею. На героїв люди зазвичай проектують свої якості, які бояться, або не сміють в собі визнати.

Коли вона голодувала, боролася, готова була вмерти за Україну і називала Путіна терористом і вбивцею - вона була частиною нашої боротьби. А сьогодні вона героїня всіх тих, хто тоді, дивлячись на її боротьбу за ґратами, говорив: вона "божевільна майданута", "бандерівка", "по телевізору ж показали", "при чому тут Путін і Росія", і "чого вона поперлась на Донбас?". Тепер вона їхня героїня. Вона з ними бореться за мир, вона за посмішки і розмови по душам, проти "безглуздої війни, вигідної лише олігархам". Ця історія не про Савченко, а про нас і "їх".

"Так минає слава світу". Так тьмяніє репутація героя і приходить електоральна підтримка політика-популіста. Ну що ж. Кожному своє.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Микола Несенюк Журналіст
Ольга Решетилова Координаторка Медійної ініціативи за права людини
Любов Морозова Музикознавиця
Петро Кралюк Філософ
Світлана Сіщук Журналіст Української служби "Голосу Америки"
Погода