Путінізм здохне. Йому просто не залишиться місця в цивілізованому світі

Цивілізація просто рвоне вперед, потужним технологічним стрибком залишивши мавп-путіністов на узбіччі історії.

Серед європейських консерваторів досить популярні ідеї "путінізму", пише французька газета Le Figaro в статті від 22 травня. На думку видання, успіх президента РФ Володимира Путіна пояснюється тим, що такі політики, як він, відносяться до зниклогоо виду в Європі.

Симпатія до Путіна не може бути безкорисливою за визначенням, - вважає Олександр Сотник в "думці" для "Апострфа". - Вона завжди оплачена з кишень російських платників податків. За останні 16 років ФСБ - спадкоємиця КДБ - розкинула свої щупальця далеко і широко. Підкуп політиків на різних рівнях - звичайна практика пострадянських спецслужб. Європа, якщо і не кишить агентурою, то знаходиться під дуже пильним наглядом. Лобісти путінських інтересів є в різних країнах.

Ми зараз не будемо говорити про "ковбасну еміграцію" - цих міщан, які ностальгують за радянщиною, які приїхали на Захід не за свободою, а за "жратвою". Політики, журналісти, актори, депутати, сенатори - будь-хто, хто ласий на гроші, потрапляє в розпростерті обійми "гебушечки". Кустуріца, Стівен Сігал, навіть Роберт Де Ніро - всі вони, так чи інакше, "засвітилися" в обіймах нашого "сонцеликого Вовочки". Про Депардьє можна навіть не згадувати: його ім'я наші пропагандисти потріпали по повній програмі. Навіть квартиру в Грозному подарували. Правда, потім Жерар раптово і неприємно протверезів, продав квартиру і про Росію забув, назвавши її "сараєм". Правда, про це широкій аудиторії телеглядачів вже не розповіли. Навіщо нервувати обивателя підступною зрадою улюбленого всім народом француза? До того ж, актори - вони взагалі особистості вітряні. Інша справа - політики. Тут "любов з тривалим інтересом". І відпрацьовують вони свій хліб цілком адекватно вкладенням.

Путін - навіть не "зникаючий вид". Він - копалина, що представляє безперечний інтерес для політичних антропологів

Путін - навіть не "зникаючий вид". Він - копалина, що представляє безперечний інтерес для політичних антропологів. Як будь-який пітекантроп, який живе в XXI столітті, він навчився використовувати комп'ютери, інтернет, інші сучасні технології, але вельми специфічно. Якщо дати доісторичній істоті в руки комп'ютерну клавіатуру - що він з нею зробить? Він буде нею розмахувати як дубиною, оскільки жодного іншого застосування для неї він не знає. Путіністам дісталися найсучасніші технології, і вони розмахують ними, намагаючись налякати все живе. Відповідь цивілізації не забариться. Цивілізація просто рвоне вперед, потужним технологічним стрибком залишивши мавп-путіністов на узбіччі історії.

Днями в Грузії знову заговорили про те, що було б правильно заборонити ретрансляцію прокремлівських телеканалів. Мабуть, на сьогоднішній день це - найправильніше рішення. Чи не транслювати, не показувати, не звертати уваги на кривляння і стрибки луб'янских приматів. Потрібно просто займатися власною країною, розвивати інститути громадянського суспільства, проводити необхідні і давно назрілі політичні та економічні реформи. А путінізм здохне. Йому просто не залишиться місця в цивілізованому світі, як би він не намагався натужно зображати з себе щось ядерне і страшне.

Текст публікується з дозволу редакції "Апостроф"

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Мирослава Ґонґадзе Головний редактор і керівник Української служби "Голосу Америки"
Віктор Каспрук Політичний аналітик
Тарас Возняк Культуролог, директор Львівської галереї мистецтв ім. Б. Возницького
Євген Іхельзон Засновник проекту "Я люблю Азію"
Сашко Даниленко Мультиплікатор, художник
Погода