Що позитивного і негативного у призначенні Луценка

Будь-яка стагнація -- це погано. Будь-який рух -- це добре. Бо час уже не працює на нас, він працює проти. No news -- good news, кажуть британці. У них все гаразд. У нас все негаразд. Наше гасло: any news -- good news.

Передивився стрічку новин і добросовісно поставив лайки на всі пости, що ганьблять призначення генпрокурора, а також на всі пости, що вітають Юрія Луценка із призначенням генпрокурором. Ні, у мене немає роздвоєння особистості. Поясню.

1. Безсумнівна ганьба щодо порушення процедур. Черговий раз бачимо, що для них ціль виправдовує засоби. А я відношусь до тих людей, які вірять: гарної цілі поганими засобами не досягти, і якщо у вас погані засоби, то треба перевірити ціль, бо вона неправдива чи неправедна.

Разом з тим, годі бідкатися, що закон порушено, -- не перший раз і не останній. Це не знімає вини, але годі марно гаяти час і сили. Треба щось робити далі.

2. Призначення генпрокурора -- гарна новина, попри порушення закону. Так само як було гарною новиною призначення нового уряду, попри порушення Конституції.

Бо краще жахливий кінець, ніж безкінечний жах.

Будь-які новини, що наближають кінець старої системи, є гарними

3. Генпрокурор з-поза меж системи -- це категорична вимога, необхідна (але не достатня) умова. Зв'язаний зобов'язаннями, він не буде переслідувати олігархів та друзів президента. Але зможе почати трощити систему зсередини, хоча би декілька разів лупанути по болючих місцях і тим розпочати процес. Зможе зайнятися Майданом та низкою інших резонансних справ. Вірю, що зможе, і щиро бажаю йому впоратися. Не все одразу, панове максималісти. Важливий перший удар.

4. Збереження олігархічного консенсусу є фактом, який всіма визнаний, тож нема чого зайвий раз бідкатися, а треба думати, що цьому протиставити. Реванш давно відбувається: голоси депутатів в обмін на збереження олігархічно-корупційного статус кво. Не перший раз і не останній, і так буде доти, доки ми не придумаємо, що з тим робити.

5. За наявності олігархічного консенсусу швидкість досягає другої космічної. Зафіксували цей факт.

6. Вся стара система себе давно вичерпала і наближає свій кінець. Вчорашні події -- це черговий крок до цього кінця. І це добре. Розвал системи буде болючим. І це погано. Ні суспільство в цілому, ні активна його меншість, що ми називаємо громадянським суспільством, не готові. І це погано.

7. З цієї точки зору будь-яка стагнація -- це погано. Будь-який рух -- це добре. Бо час уже не працює на нас, він працює проти. No news -- good news, кажуть британці. У них все гаразд. У нас все негаразд. Наше гасло: any news -- good news. Будь-які новини, що наближають кінець старої системи, є гарними.

7. "Тож нехай собі як знають. Божеволіють, конають, — Нам своє робить" (с) Павло Тичина

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Тарас Антипович Письменник, сценарист
Борис Ганицький Психотерапевт Центру "Форпост HELP"
Іван Козленко Культуролог, артменеджер
Ольга Волинська Медіа-експертка Центру "Форпост HELP"
Погода