Кремлю варто готуватися до реальної конфронтації з Америкою

Хто б не прийшов до Білого Дому, Обама для Кремля здасться ідеальним партнером.

ТРАМ-ТРАМП-ТРА-ЛЯ-ЛЯ!

Як ви думаєте, чому ми мусуємо принизливе для імперської свідомості запитання: хто для Росії буде комфортним американським президентом? Роздуми на цю тему є вимушеним визнанням: Америка стала засобом легітимації російської влади. Не було б Америки - незрозуміло, на чому б трималася сьогоднішня "Fortress Russia". Америка для Кремля-об'єкт садомазохізму, який провокує, з одного боку, вируючу ненависть (або ревнощі?), а з іншого, бажання схилити Америку якщо не до любові, то хоча б до ходіння парою.

Тим часом, американці готують Кремлю неприємний сюрприз. Хоч би хто опинився незабаром у Білому Домі, він (вона) вже точно не буде зручним президентом для російської влади. Ті, хто сподіваються на Трампа, упустили головне в його світогляді - його опору на силу і непередбачуваність. Коротше, на інструментарій, який використовує Кремль, сподіваючись на передбачуваність глобальної наддержави і те, що вона не буде відповідати, коли її смикають за хвіст.

Хоч би хто опинився незабаром у Білому Домі, він (вона) вже точно не буде зручним президентом для російської влади

А тепер немає гарантії, що Трамп не накаже збити (як він обіцяє!) Російський Су, що здійснює обліт американського авіаносця. Непередбачуваність Вашингтона і його повернення до політики сили позбавляє Кремль можливості виживати за рахунок конфронтації з ворогом, який не повинен адекватно відповідати!

А як щодо Хіларі Клінтон? З нею Кремлю буде ще менш комфортно. Для мешканців Кремля жінка- лідер повинна бути нестерпним випробуванням! Тим більше, якщо це жінка розумна і вольова і не бажає грати в піддавки.

Хто б не прийшов до Білого Дому, Обама для Кремля здасться ідеальним партнером. Новий американський лідер буде змушений не тільки відновлювати зів'ялу роль Америки в світі, але і відроджувати повагу до американських політичних інститутів після того, як ці вибори випалили в країні політичну сцену. Найкоротший шлях вирішити питання поваги - це демонстрація рішучості і мощі.

Так, що час "текучого пост-модернізму", зручного для шантажу Заходу і інтеграції російського правлячого класу "в Захід", завершується. І Кремлю доведеться вирішувати, що робити з механізмом виживання через імітацію конфронтації з Америкою. Конфронтація може виявитися реальною і стати кошмаром для російської еліти, яка існує за рахунок паразитування всередині Заходу, розкладаючи його зсередини.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Олег Сенцов Режисер, сценарист, письменник
Анастасія Леухіна Голова ГО "Горизонталі", викладач Київської школи економіки
Світлана Фус Дієтолог
Микола Несенюк Журналіст
Ольга Решетилова Координаторка Медійної ініціативи за права людини
Погода