Російське суспільство швидко мутувало. Врятувати його зсередини не можна

В процесі захоплення країни терористи відчували один стрес за іншим: вибухи будинків, "Норд-Ост", Беслан, підводний човен, захоплення бізнесів, ЗМІ, "закручування гайок", навмисна жорстокість - все це деформувало їхню психіку. Але ще сильніше це деформувало психіку населення.

Думаю, що психологи і психіатри будуть потім довго і старанно вивчати феномен "путінського суспільства" і його метаморфоз в процесі становлення.

Якщо метафору з "бортом "Росія", захопленому терористами" взяти за основу, то багато що стає прозорим і зрозумілим.

Теракт - це стрес. Причому, як для терористів, так і для їхніх жертв.

В процесі захоплення країни терористи відчували один стрес за іншим: вибухи будинків, "Норд-Ост", Беслан, підводний човен, захоплення бізнесів, ЗМІ, "закручування гайок", навмисна жорстокість - все це деформувало їхню психіку. Але ще сильніше це деформувало психіку населення. Суспільство швидко мутувало, звикаючи до актів насильства по телевізору, відверталося, дебілізовувалося, засвоювало постулат "брехати - це нормально", і в підсумку прийшло до того, до чого прийшло. І крадений " Крим - наш, і чо?", і збитий Боїнг - "А доведи! І чо?", і "Можемо повторити. І чо?", і "розбомбили Америку, і чо?"

Багато таких "і чо?", Дуже багато ...

За підсумками путінських експериментів в Росії сформувалося суспільство, яке прийняло Стокгольмський синдром за одностайність

За підсумками путінських експериментів в Росії (на борту захопленого лайнера) сформувалося суспільство, яке прийняло Стокгольмський синдром за одностайність. Всі ніби "замазані" і все ніби"схвалюють". Рівень психічного розладу підтримується на потрібному градусі за допомогою телепропагандістскіх істерик і нескінченних потоків брехні, що доставляються в кожну сім'ю, кожну квартиру. Правда, іноді для більшого ефекту єднання включається функція "ввести в транс" - і тоді починаються сеанси побєдобєсія з георгіївськими стрічками, кримнашистські путінги та інші збіговиська, покликані впирснути в натовп кілька крапель ейфорії. Вакцина "Кримнашизма" діяти вже перестає, але в арсеналі терористів є безвідмовна патріотична "Дєдовоєвалка", яку можна експлуатувати коли завгодно, в будь-який момент.

Страх терористів перед смертю (а відповідальність за скоєне, безумовно, приведе їх до загибелі, і ні до чого іншого) посилюється боягузтвом і дезорієнтацією заручників.

Врятувати цей лайнер зсередини не можна. Він впаде. На борту осудних майже немає. Осудних викидають за борт при їх найменшому писку. Значить, вихід тільки один: садити божевільний борт усіма можливими способами, поки він не впав, і проводити спецоперацію з нейтралізації терористів з подальшим звільненням заручників і проведення психічної реабілітації.

Чи здатні на це "наземні служби"?

Питання зовсім не риторичне. Схоже, що при нинішніх європейських і американських політиків про це нерозумно навіть мріяти. Питання "що робити?" я навіть не ставлю. Сам не знаю відповіді ...

Напевно, ми все ж впадемо...

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Мирослава Ґонґадзе Головний редактор і керівник Української служби "Голосу Америки"
Віктор Каспрук Політичний аналітик
Тарас Возняк Культуролог, директор Львівської галереї мистецтв ім. Б. Возницького
Євген Іхельзон Засновник проекту "Я люблю Азію"
Сашко Даниленко Мультиплікатор, художник
Погода