У Росії єдиний шлях: до неминучих протестів "знизу"

Тим часом ізоляціоністська політика авантюриста і реваншиста Путіна вже привела країну до межі економічної катастрофи. І крива рукотворної кризи вказує Росії єдиний шлях: до неминучих хвилювань "знизу".

Економіст з США Кліффорд Гедді опублікував у виданні The Washington Post статтю, де припустив, що інформацію, яка лягла в основу "панамського досьє", могли отримати і розповсюдити російські хакери за підтримки російських спецслужб. Але навряд чи лада РФ пішла б на такий крок, каже російський журналіст і блогер Олександр Сотник "Апострофу".

Навряд чи "офшорний скандал" був ініційований Росією. Кремль - абсолютно закрита структура, діяльність "вертикалі" відбувається за принципом "кругової поруки". Це така незрима гра "в піддавки": громадяни не чіпають тему корупції, а гілки влади, обсиджені корупціонерами, не чіпають громадян. Поки така змова мовчання має місце, "вертикаль" стоїть і колоситься. Як тільки мовчання буде кимось порушено, "осине гніздо" почне рухатися, і складно уявити, до чого це може привести. Якщо влада закрита від суспільства, нерозумно говорити про ініційований нею ж фінансовий скандал. Швидше, всі ці розмови - "білий шум" з метою відволікання уваги обивателя від справжніх "офшорних пригод" наших "володарів бабла".

Не секрет, що метою путінського чиновництва є заробляння грошей. Точніше - "розпил" бюджетних коштів. Доти, доки суспільство не буде на це реагувати, розмови про боротьбу з корупцією так і залишаться розмовами. Ось спливли гроші віолончеліста Ролдугина, близького друга дитинства Володимира Путіна. Обиватель похитав головою і процідив: "Ну і що? Путін - президент, у нього всы активи країни у руках. Були б вони у тебе - ти б не заохотив своїх друзів і себе, коханого? .." За цим ланцюжком міркування легко побачити ментальну готовність терпіти корумповану владу як завгодно довго - лише б не чіпали. Нехай крадуть - аби не було війни ...

Дуже погано, що країною керує до смерті переляканий корумпований спецчиновник. Але ще гірше те, що влада, зосереджена в тремтячих від страху руках, може перейти в руки ще брудніші

Тим часом ізоляціоністська політика авантюриста і реваншиста Путіна вже привела країну до межі економічної катастрофи. І крива рукотворної кризи вказує Росії єдиний шлях: до неминучих хвилювань "знизу". Якщо в Москві так-сяк ще можна якось вижити (і то - з великими труднощами), то в провінції грошей немає зовсім. Створена Путіним "Нацгвардія" - це особиста армія диктатора, що підкоряється його охоронцеві (Віктору Золотову - ред) покликана захистити особисто Путіна "від усіляких йому непотрібних зустрічей" і наслідків народного невдоволення. Бажання гарантовано убезпечити своє тіло для диктатора природно і зрозуміло. Не зрозуміло інше: як довго ця армія і особисто Золотов будуть зберігати лояльність до свого "суверену" і не завдадуть "преторіанці" підлий удар у спину нашого "кесаря"?

Створюється стійке відчуття, що "мишоловка закрилась", і тепер генерал Золотов міцно тримає нашого переляканого "главщура" за хвіст, який відтепер цілком залежить від нього. Золотов захоче - захистить, а якщо передумає? Дуже погано, що країною керує до смерті переляканий корумпований спецчиновник. Але ще гірше те, що влада, зосереджена в тремтячих від страху руках, може перейти в руки ще брудніші, і жодного іншого шляху переходу влади при нинішній системі не передбачається. Усвідомлення цієї приреченості і занурює в політичну депресію всю Росію.

А "офшорний скандал" ще отримає своє продовження. У травні обіцяна "друга серія". І кажуть, що вона буде куди більш видовищною за першу.

Передруковується з дозволу редакції "Апострофа"

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Тарас Антипович Письменник, сценарист
Погода