У Росії єдиний шлях: до неминучих протестів "знизу"

Тим часом ізоляціоністська політика авантюриста і реваншиста Путіна вже привела країну до межі економічної катастрофи. І крива рукотворної кризи вказує Росії єдиний шлях: до неминучих хвилювань "знизу".

Економіст з США Кліффорд Гедді опублікував у виданні The Washington Post статтю, де припустив, що інформацію, яка лягла в основу "панамського досьє", могли отримати і розповсюдити російські хакери за підтримки російських спецслужб. Але навряд чи лада РФ пішла б на такий крок, каже російський журналіст і блогер Олександр Сотник "Апострофу".

Навряд чи "офшорний скандал" був ініційований Росією. Кремль - абсолютно закрита структура, діяльність "вертикалі" відбувається за принципом "кругової поруки". Це така незрима гра "в піддавки": громадяни не чіпають тему корупції, а гілки влади, обсиджені корупціонерами, не чіпають громадян. Поки така змова мовчання має місце, "вертикаль" стоїть і колоситься. Як тільки мовчання буде кимось порушено, "осине гніздо" почне рухатися, і складно уявити, до чого це може привести. Якщо влада закрита від суспільства, нерозумно говорити про ініційований нею ж фінансовий скандал. Швидше, всі ці розмови - "білий шум" з метою відволікання уваги обивателя від справжніх "офшорних пригод" наших "володарів бабла".

Не секрет, що метою путінського чиновництва є заробляння грошей. Точніше - "розпил" бюджетних коштів. Доти, доки суспільство не буде на це реагувати, розмови про боротьбу з корупцією так і залишаться розмовами. Ось спливли гроші віолончеліста Ролдугина, близького друга дитинства Володимира Путіна. Обиватель похитав головою і процідив: "Ну і що? Путін - президент, у нього всы активи країни у руках. Були б вони у тебе - ти б не заохотив своїх друзів і себе, коханого? .." За цим ланцюжком міркування легко побачити ментальну готовність терпіти корумповану владу як завгодно довго - лише б не чіпали. Нехай крадуть - аби не було війни ...

Дуже погано, що країною керує до смерті переляканий корумпований спецчиновник. Але ще гірше те, що влада, зосереджена в тремтячих від страху руках, може перейти в руки ще брудніші

Тим часом ізоляціоністська політика авантюриста і реваншиста Путіна вже привела країну до межі економічної катастрофи. І крива рукотворної кризи вказує Росії єдиний шлях: до неминучих хвилювань "знизу". Якщо в Москві так-сяк ще можна якось вижити (і то - з великими труднощами), то в провінції грошей немає зовсім. Створена Путіним "Нацгвардія" - це особиста армія диктатора, що підкоряється його охоронцеві (Віктору Золотову - ред) покликана захистити особисто Путіна "від усіляких йому непотрібних зустрічей" і наслідків народного невдоволення. Бажання гарантовано убезпечити своє тіло для диктатора природно і зрозуміло. Не зрозуміло інше: як довго ця армія і особисто Золотов будуть зберігати лояльність до свого "суверену" і не завдадуть "преторіанці" підлий удар у спину нашого "кесаря"?

Створюється стійке відчуття, що "мишоловка закрилась", і тепер генерал Золотов міцно тримає нашого переляканого "главщура" за хвіст, який відтепер цілком залежить від нього. Золотов захоче - захистить, а якщо передумає? Дуже погано, що країною керує до смерті переляканий корумпований спецчиновник. Але ще гірше те, що влада, зосереджена в тремтячих від страху руках, може перейти в руки ще брудніші, і жодного іншого шляху переходу влади при нинішній системі не передбачається. Усвідомлення цієї приреченості і занурює в політичну депресію всю Росію.

А "офшорний скандал" ще отримає своє продовження. У травні обіцяна "друга серія". І кажуть, що вона буде куди більш видовищною за першу.

Передруковується з дозволу редакції "Апострофа"

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Іраклій Джанашия Експерт з питань національної безпеки та оборони України в UIF
Наталія Лелюх Лікар акушер-гінеколог
Остап Яриш Журналіст української служби "Голосу Америки"
Наталя Д'ячкова Директор юридичної компанії "Скарга"
Олександр Лієв Голова Асоціації індустрії гостинності України
Погода