Обмін Савчненко: Путіну ближчі торговці зброєю та наркотиками, ніж ГРУшники

Якщо обмінювати льотчицю на наших ГРУшників, доведеться визнати, що вони там дійсно були. Визнати і показати їх по телебаченню росіянам, викликавши у глядачів неприємні запитання.

29 березня в ЗМІ з'явилася інформація про те, що Москва готова поміняти незаконно засуджену в Росії на 22 роки українську льотчицю Надію Савченко на російських громадян Віктора Бута і Костянтина Ярошенка, які відбувають покарання в США. Американська сторона вже відреагувала на це повідомлення, заявивши, що не розглядає таку можливість.

Існує інститут репутації. Відомо, що репутація дається людині один раз і назавжди. Її втрата відновленню не підлягає. А коли немає репутації - можна робити все, що завгодно: без сорому і совісті: адже їх теж більш не існує, - пише для "Апострофу" відомий російський блогер і журналіст Олександр Сотник.

Після слів Путіна про те, що "наші люди виставлять вперед жінок і дітей і встануть за їх спинами, а ми подивимося, як ви будете стріляти", - запитання у світової спільноти до Путіна повинні були закінчитися. Всі запитання з того самого моменту повинні були звертати тільки до самих себе і задавати їх приблизно так: "Яким чином можна з найменшими втратами для себе нейтралізувати цього терориста і його зграю?" Усе. Крапка. Але звичні правила "realpolitik" все ще тягнуть політичних гравців у минуле століття, змушуючи користуватися застарілими штампами і прийомами.

Особисто я ні на хвилину не сумнівався в тому, що Кремль запропонує обміняти Савченко саме на Бута. До цього імені чекісти додали наркоторговця Ярошенка і ще кілька імен, які ментально близькі лубянським бандитам. Ймовірно, це розкриті на Заході путінські шпигуни. "Своїх не кидаємо", - любить декларувати Путін і одразу ж показувати, хто саме для нього "свій". Ні, це не Єрофєєв і Александров, який відправив головнокомандувач в Україну вбивати людей. Це - торговці зброєю та наркотиками, шпигуни та інший глибоко законспірований бандитський непотріб.

Не виключаю, що дізнавшись про настільки наплювацьке ставлення до себе Верховного (прости, Господи) Головнокомандувача, Єрофєєв і Александров цілком можуть озлитися і заговорити

США вже відмовилися вести торги за путінськими правилами - принаймні, щодо Бута та Ярошенка. Взагалі не зрозуміло, до чого тут США. Савченко - громадянка України, вона - військовозобов'язана, і було б логічно провести обмін на російських військовополонених, захоплених на території України. Але у Путіна своя гра, свої пріоритети. Адже, якщо обмінювати льотчицю на наших ГРУшників, доведеться визнати, що вони там дійсно були. Визнати і показати їх по телебаченню росіянам, викликавши у глядачів неприємні запитання. Наприклад, "якщо наших там немає, то яким чином в Україні виявилися ці конкретні люди?" А зайві питання від обивателів чекістам не потрібні, і вони хотіли б провернути цю справу кулуарно, в режимі звичної закулісної спецоперації: обміняли - і добре, головне - щоб тихо ...

Не виключаю, що дізнавшись про настільки наплювацьке ставлення до себе Верховного (прости, Господи) Головнокомандувача, Єрофєєв і Александров цілком можуть озлитися і заговорити. А розповісти вони можуть чимало. Так що їх історія може отримати своє вкрай неприємне продовження для наших бандитів, які розвоювалися не на жарт.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Мирослава Ґонґадзе Головний редактор і керівник Української служби "Голосу Америки"
Віктор Каспрук Політичний аналітик
Тарас Возняк Культуролог, директор Львівської галереї мистецтв ім. Б. Возницького
Євген Іхельзон Засновник проекту "Я люблю Азію"
Сашко Даниленко Мультиплікатор, художник
Погода