Чому низька ціна на нафту може бути небезпечною?

Ціна нафти марки Brent і далі торгується нижче 30 доларів. Падіння цін на нафту різко прискорилося в грудні. Експерти кажуть, що це відбувається через надлишок пропозиції нафти на світових ринках при досить слабкому попиті

Низькі ціни на нафту полегшують придбання енергоресурсів на світовому ринку. Але разом з тим низька ціна на нафту має й зворотній бік, оскільки падають ціни на інші сировинні товари. Це б'є також по Україні, бо у нас теж є частина сировинного експорту. Ми не експортуємо енергоресурси, але продаємо залізну руду, металопродукцію. Ціни йдуть вниз також на окремі види агропродукції. Все це може негативно впливати на курс гривні. Національна валюта подешевшала не тільки у нас. Якщо взяти країни, в структурі експорті яких є достатньо мінерально-сировинних ресурсів, там відбувається теж саме. Наприклад, в Азербайджані, Казахстані.

Ударна хвиля обігнула земну кулю і тепер б'є по Штатах і Європі

Низькі ціни на сировинний ряд можуть говорити про наближення потужної світової економічної кризи. Це як індикатор. Світова економіка до певної міри ще не оговталася від першої хвилі кризи 2008-2009 років. Ще тоді багато економістів передбачали, що буде друга хвиля. Багато хто думав, що це буде через рік-два, але це сталося із запізненням на сім років. Точка відліку другої хвилі не зараз. В нас мало хто звернув увагу на дві потужні "бульки", які луснули на фондовому ринку Китаю влітку минулого року. Основна торгівля у світі здійснюється поміж Китаєм і США, Китаєм і Європою, Європою і США. Тому ударна хвиля обігнула земну кулю і тепер б'є по Штатах і Європі, найбільших центрах світової торгівлі, які між собою пов'язані.

Михайло Гончар, спеціально для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Віктор Вовк Громадсько-політичний діяч
Віктор Бобиренко Політолог
Ярина Матвійчук Журналіст Української служби "Голосу Америки"
Антон Мороз Фахівець із соціальної роботи ГО "Форпост"
Іраклій Джанашия Експерт з питань національної безпеки та оборони України в UIF
Погода