Процес формування нацеліти запущений. Примусово

Американська еліта змогла зробити свою країну найпотужнішою саме тому, що бачила в навколишньому світі в першу чергу не свій особистий інтерес, а й інтерес країни

Давайте говорити відверто. В Україні немає політичної еліти. А те, що себе називає елітою, в чистому вигляді такою не є, це правлячий клас. Єдиний позитив варто вбачати у тому, що сам процес формування нацеліти худо-бідно запущений. Причому запущений примусово, з масштабними зовнішніми вливаннями і стимуляцією. Причому вливаннями не тільки грошовими, а й фізичними, коли тисячі людей з інших країн стають не просто громадянами, а й справжніми патріотами.

Рано чи пізно ми теж станемо благополучними як і західні сусіди, але не впевнений, що ми станемо нудною країною

Чи буде з цього процесу толк, поки судити зарано. Тим не менш, є багато позитиву. І якби політики хоча б на 10% чули те, що їм кажуть недурні люди з боку, все було б набагато краще. І коли Байден говорив у Раді, звертаючись до тих, хто називає себе елітою, ось ці слова: "Кожен з вас у відповіді за те, як будуть використані можливості і жертви, які були принесені на Майдані сотнями людей", він не лукавив і говорив те, що хотів сказати, без лукавства і евфемізмів. Американська еліта змогла зробити свою країну найпотужнішою саме тому, що бачила в навколишньому світі в першу чергу не свій особистий інтерес, а й інтерес країни.

Віталій Портніков нещодавно написав, що скоро Україна стане такою ж благополучної і нудною країною, як і всі країни Центральної та Східної Європи. Не сумніваюся, що рано чи пізно ми теж станемо благополучними як і західні сусіди, але не впевнений, що ми станемо нудною країною. Все ж емоцій в нас не поменшає. А еліта в цій країні теж згодом викристалізується. Головне, процес стартував.

Текст розміщений з дозволу автора
Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Погода