Ціна на газ без традиційного "братнього" б**дства

Московити занадто довго видавали свій монопольний диктат за ринкові відносини. І, здається, самі повірили у власну брехню

Тут виникли два невеликі непорозуміння з газовими цифрами, які варто роз'яснити.
По-перше, ціну на транзит Нафтогаз підняв, у середньому, на третину, а не в 6 разів, як деякі вирішили (12 - ціна за весь транзит по Україні, а не за звичні 100 кілометрів). І зараз це майже ринкова ціна - без традиційного "братнього" блядства. Головне ж - знайдено красиве правове рішення, коли договір транзиту 2009 ніби й не зовсім порушується, а лише приводиться у відповідність із європейськими підходами. Оскільки ціна транзиту все одно є предметом суперечки між "Нафтогазом" і "Газпромом", без рішення Стокгольмського арбітражу не обійтися. Але шанси на перемогу у нас високі, а сьогоднішнє становище нарешті цілком дозволяє починати диктувати умови.
Про ціну на сам газ. 51 - це не знижка, а розмір вивізного мита, з якого ця знижка обчислюється. Запропонована знижка (від контрактної ціни в 230) становить 17 з чимось баксів. Залишкова вартість все ще вище європейської та навряд чи достатньо цікава, щоб відновити закупівлі в Росії. Думаю, саме це Коболєв повідомить московському візаві Міллеру.
Московити занадто довго видавали свій монопольний диктат за ринкові відносини. І, здається, самі повірили у власну брехню. Звикання ж до нормального ринку їм дається важко, але навряд чи у них є вибір.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Погода