Продовження санкцій і 20 доларів за барель. Для Путіна це - смертний вирок

Всі найближчі місяці Путін буде займатися дестабілізацією України. Йому важливо, щоб Українська держава не виконала свою частину Мінських угод, щоб можна було продемонструвати хаос в українській політиці і крах держави. Цей план вже схвалений в Кремлі і доручений перевіреним професіоналам.

Незважаючи на розмови про можливий перегляд Європейським союзом терміну продовження санкцій проти Росії, жодних несподіванок не сталося. Санкції будуть продовжені на обіцяні півроку - і, як не дивно звучить, це результат спільної роботи російської і української дипломатії. У Києві пропонували продовжити санкції ще на рік. У Москві хотіли отримати продовження всього лише на три місяці. І в результаті в Брюсселі ухвалили "соломонове рішення" - шість місяців, - пише політолог Віталій Портников для Радіо Свобода.

Але одночасно попередили, що санкції зберігатимуться до остаточної імплементації Мінських угод. Тобто до виведення російських військ і найманців з окупованої території Донбасу та повернення України контролю над її державним кордоном. І жодних затримок насправді не було.

Італія скористалася дискусією про санкції виключно для того, щоб задатися питанням: чому в умовах тиску на Росію збираються будувати "Північний потік-2" - у той час як "Південний потік" був фактично зупинений Єврокомісією? Цю позицію Риму жодним чином не можна назвати проросійською.

Російські спроби дестабілізації України тільки збільшаться і найближчі місяці можуть стати одними з найскладніших в новітній українській історії

Насправді, для Путіна сьогодні ці шість місяців - дуже серйозний термін. Рішення Євросоюзу прийнято на тлі стрімкого здешевлення нафти. Якраз в той день, коли стало ясно, що санкції будуть продовжені, з'явилися нові прогнози цін на нафту в 2016 році - 20 доларів за барель! Для Путіна ця цифра звучить як смертний вирок. Саме тому йому необхідно якнайшвидше скасувати санкції і повернути своїм компаніям і банкам можливість кредитування на Заході. Але і втрачати контроль над Донбасом Путін теж не бажає.

Всі найближчі місяці він буде займатися дестабілізацією України. Йому важливо, щоб Українська держава не виконала свою частину Мінських угод, щоб можна було продемонструвати хаос в українській політиці і крах держави. Цей план вже схвалений в Кремлі і доручений перевіреним професіоналам.

Його головні напрямки - розкол української влади та дискредитація керівництва країни, доведення до непрацездатності українського парламенту, зрив будь-яких голосувань з Мінським операцій, інспірація розвалу коаліції і дострокових парламентських виборів, створення на гроші російських олігархів "патріотичних" і "антикорупційних" проектів, які будуть головними бенефіціарами цих виборів і відмовляться від Мінських угод. У цій ситуації позиції тих західних політиків, хто радить не карати Росію, тому що це Україна не може впоратися зі своєю частиною угод, посиляться - і санкції будуть скасовані.

Тому рішення ЄС - це не просто удар по Росії. Це індикатор того, що російські спроби дестабілізації України тільки збільшаться і найближчі місяці можуть стати одними з найскладніших в новітній українській історії.

Copyright © 2015 RFE/RL, Inc. Передруковується з дозволу Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

8

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Марк Тіссен Оглядач видання The Washington Post
Девід Кларк Аналітик, колишній спеціальний радник по Європі в МЗС Великої Британії
Андрій Андрушків Експерт з управління, виконавчий директор Центру спільних дій
Агія Загребельська Засновниця громадського проєкту "Ліга антитрасту"
Андерс Аслунд Американський економіст