Христина Котерлін
Починаючий дизайнер та журналіст. Просто людина, яка любить спостерігати і писати. Член Всеукраїнської молодіжної громадської організації "Фундація регіональних ініціатив"
21.02.2015

Смуга світла. Смуга темна

Жахливі дні початку масових втрат. Цілими групами люди попадали під кулі, щоб Україна була цілою. Але виявилося жертовник був недостатньо в крові. Вже протягом року, щодня він вмивається нею і темнішає, і здається ми самі темніємо.
Часом здається, що щось змінилося з часом. І я не про "московський час" на півдні і на сході країни. А про сприйняття року, як одного дня. Може це день - створення світу, і він складний тим, що багато ситуацій для нас вперше. А може це вже судний день, і однієї миті ангели тривоги затрублять системами оповіщення, що ось він кінець, зустрічаймо. А може це чистилище, в якому можна роками губитися і шукати. Не лякатися смерті, і не прагнути жити.
Здавалося після всіх подій – байдужих не повинно бути. Але як назвати фрази деяких патріотів, мовляв "нехай забирають собі той Схід"? Байдужість в суміші з страхом. Чи віра, що до них(нас) не доберуться. Відомо ж, що вода камінь точить. І ймовірно, що основна мета прибуваючої "чорної води" заточити якомога більше країни. Безперечно боронити треба. Хоча, що сказала би я, коли б мого батька, чоловіка, дядьків, братів і знайомих чоловіків завтра відправили на війну? Однозначної відповіді немає.
Чи може простіше повірити, що ми не є країною, а просто території, які не оприділилися з ким нам би краще жити, тому й живемо разом. Такий хід думок теж часто вигулькує в розмовах. Підсилюється фактами псевдо-істориків, і приймаються. І нехай Бог боронить, від такого самозречення. Правду кажуть, що чим дальше від лінії фронту, тим більше героїв.
Моя бабця вісім років провела в таборі під Іркутськом за "зраду батьківщини". За те, що її брати вчителювали в школі, а батько був в міру заможний селянин. За те, що інший брат був в партизанах, і за те що бажання бути українцем, було сильніше за бажання бути живим. Попри те, ніколи за життя бабця не говорила з ненавистю про вирвані роки молодості. В молодшому віці, мені взагалі її розповіді про заслання, здавалися чи не оповідками з курорту. Перепливання річок і казкові ліси, кольорові поля вкриті квітами, які не ростуть на Тернопільщині, і знайомі односельчани. Чай з гарячої води і ложкою цукру, і пошиття спідниць з подертого парашуту. Тепер дивуюся, як добрими словами можна описувати те пекло, де її прийшлось бути. Часом мені бракує її світла. Часом я думаю, що все, що зараз маємо, ще не темрява.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі