Приватна армія Коломойського — в чому небезпека?

Потрібно завжди думати не тільки про війну, а про перший день миру. Що буде, коли війна закінчиться? У мене складається враження, що в Україні сформована приватна армія Коломойського. Батальйони "Донбас", "Дніпро" у багатьох випадках діють самостійно. Це може бути величезною проблемою. Будь-хто, хто має приватну армію - це величезна небезпека для України. Я не проти цих батальйонів. Вони справді переломили ситуацію на Донбасі. Але якщо формуємо нову армію на базі цих батальйонів, то це мають бути Збройні сили, а не якесь парамілітарне утворення.

Слабо контрольовані військові - це завжди небезпечно.

Перший сценарій - це імовірність державного перевороту. Наявність законно обраного президента не означає, що його не можуть відправити у відставку - у непередбачений законом спосіб. Одне діло, коли цю відставку реалізує народне повстання. Інша справа, коли її можуть зробити в інтересах якоїсь політичної сили.

Другий варіант — це ситуація, яка склалася у Росії з Чечнею. Після війни утворився феномен Кадирова. Я не хочу жити в країні, де польові командири визначають політику держави.

Хто б не був спонсором нових військових структур, ці структури має жорстко контролювати уряд. Вони мають бути складовою Збройних сил.

Часто революції закінчувалися жорсткими диктатурами. У цьому сценарії є зацікавлені і в Україні, і за її межами. Бо найбільша загроза для Путіна — демократична європейська Україна.

Коломойський має шанс увійти в історію як національний герой, стати на рівні батьків засновників держави, як це було у США. Але має зупинитися. Приватні армії — це шлях до диктатури.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Микола Несенюк Журналіст
Ольга Решетилова Координаторка Медійної ініціативи за права людини
Любов Морозова Музикознавиця
Петро Кралюк Філософ
Світлана Сіщук Журналіст Української служби "Голосу Америки"
Погода