Віктор Тригуб
Редактор і засновник журналів "Музеї України" і "Нова Січ", член Національної спілки журналістів, Почесний працівник туризму України
24.04.2012
1428

Етнопарк - "Городець княжий" на Троєщині

Ця новина пройшла поза увагою великих ЗМІ і громадськості. А даремно. Вже цього року в окраїнному спальному Деснянському районі столиці, планують відкрити великий етнопарк "Городець княжий". Більше того, за твердженнями нардепа В.Борисова, Городець зможе потужно конкурувати навіть з найбільшим скансеном Європи - Національним музеєм народної архітектури і побуту України в селі Пирогів!

Чесно кажучи, ми сприйняли подібне повідомлення, розтиражоване багатьма сайтами, з подачі газети "Сегодня", як найзначимішу культурологічну сенсацію місяця.

Вже чотири дні намагаємося отримати коментарі депутата В.Борисова, офіційних осіб. Хочемо побачити концепцію етнопарку, план.

Справа дійсно дуже важлива і потрібна.

Сподіваємося, що ініціатори цього проекту зможуть переконати громадськість у продуманності плану етнопарку саме як культурно-розважального закладу, а не чергового торгівельного центру.

Ось що пишуть сайти: "В музеї під відкритим небом "Пирогово" скоро стане на одного конкурента більше. У мікрорайоні Троєщини побудують етнопарк - "Городець княжий". Про це в кулуарах першого Київського інвестиційного форуму розповів народний депутат Валерій Борисов, - пише "Сегодня".

В етнопарку з'являться старовинні українські хати, двори, тут будуть проходити етнофестивалі, давати майстер-класи, наприклад, з гончарного та ковальського мистецтва або розпису писанок, а також вишивки. Крім того, там будуть з українським розмахом і колоритом відзначати народні свята, такі як Масляна, Івана Купала. Розважати  туристів і жителів мікрорайону будуть катанням на конях, піснями і танцями українських народних колективів.

Організатори сподіваються, що зможуть змінити імідж Троєщини як спального і не дуже благополучного району на туристичний. Вхід в етнопарк планують зробити недорогим, але поки цифри не називають".
-Це прекрасні наміри! - прокоментував заступник директора Нацмузею народної архітектури і побуту України, редактор сайту "Скансени України" Вадим Логвінов, - Адже, Деснянський район практично не має музеїв, достойних культурологічних центрів. Тож спорудження ще одного скансену, який сподіваюся, буде достовірно відображати історичні традиції, побут, архітектуру українського народу, треба всіляко підтримати! Я розумію рівень майбутніх витрат, складність проблем, які треба вирішити. Нагадую, що професіонали Нацмузею у Пирогові, завжди готові допомогти порадою! Успіхів!

-Відкриття етно-парку на Троєщині - знакова подія. На лівому березі Києва немає жодного етнографічного закладу, ботанічного парку, музейного  центру, - заявила шеф-редактор часопису "Музеї України" Наталка Іванченко, -А ця територія має цікаву історію, яку й досі не використали в науково-популярному  напрямі.
На території сучасної Троєщини знаходилось легендарне місце Рай (Радунь) - ще за часів Київської Русі тут  будували  княжі тереми  для відпочинку.
На  мій погляд, саме в поймі  Десни можна було б відродити княже містечко з стародавніми слов'янськими звичаями: характерною  архітектурою середньовіччя,  обрядами, танцями, майстер-класами давньоруської кухні.
Життя  Київської Русі залишається білою плямою в етнографії України. Ми занурилися в вишиванки, писанки та шаровари. Але, історія України має більш глибоке коріння. І це треба донести  до людей у вигляді тематичного етно-парку.

Журнал "Музеї України" буде відслідковувати ситуацію. Нам просто цікаво! Наміри дійсно грандіозні. Які корективи внесе реальність?
Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України", Почесний працівник туризму України

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Дмитро Ярош Командувач Української добровольчої армії
Віктор Лещинський Президент Національного експертно-будівельного альянсу України
Олег Романчук Публіцист
Володимир Ярославський Шеф і керуючий партнер ресторану "Lucky"
Ольга Айвазовська Голова громадянської мережі "Опора"