У приватному заповіднику Балуле в Південній Африці зняли документальний фільм про загін "Чорні мамби". Три роки 26 жінок протистоять браконьєрам.
Заповідник розташований поблизу найбільшого в світі національного парку "Крюгер". Там часто затримують мисливців за носорогами. Тварин убивають. Роги продають, а м'ясо їдять. "Чорні мамби" щодня патрулюють 400 кв. км території заповідника. Стежать, щоб у Балуле не було чужих. Звільняють носорогів із пасток.
— Щойно почала працювати в загоні, натрапила на лева. Втікала від нього. Не знала, що бігти не можна. Цього навчали на курсах, — розповідає 31-річна Сафіві Сітол, захисниця природи. — Із носорогами — ще гірше. Вони належать до небезпечних тварин. А поранені стають у кілька разів агресивніші.
За роботу в "Чорних мамбах" отримують $1 тис. — удвічі більше за середню зарплатню в країні.
— "Чорні мамби" щодня ризикують життям. Можуть зустріти і лева, і слона. Якщо він буде злий, не встигнуть навіть на дерево вилізти. Загинуть, — розповідає Аннека Свенська, режисерка документального фільму про допомогу носорогам.
Якщо захисники природи виявили браконьєра, телефонують поліцейським. Повідомляють місце розташування. За три роки команда розкрила 10 браконьєрських таборів.
Багато мисливців живуть із продажу рогів травоїдної тварини. Під час полювання ставлять пастки, натягують колючі дроти. Труять носорогів. Убивають вагітних самиць і дитинчат.
— Люди бідні. А ще — ледачі й жадібні. Багато не хочуть працювати, — додає Сафіві Сітол.
2014 року вбили щонайменше 1,2 тис. носорогів. У 2015 — менше 300.
Коментарі