Зранку 7 листопада поліція та спецназ застосували проти мітингувальників перед будівлею грузинського парламенту в Тбілісі сльозогінний газ і водомети. Акції протесту тривали шість днів.
Демонстранти, серед яких учасники десятка грузинських партій та політичних рухів, вимагали дострокових парламентських виборів, зміни виборчого законодавства та звільнення політв"язнів. Коли влада відмовилася йти на поступки, до цього додалася вимога відставки президента Михаїла Саакашвілі, 39 років.
Глава держави з"явився на публіці на третій день мітингів. У зверненні до грузинів він назвав події під стінами парламенту "бездарною імітацією трояндової революції", в результаті якої Саакашвілі 2003 року прийшов до влади.
Опозиція обіцяла вивести на вулиці "всю Грузію", та демонстрантів ставало менше. У перший день протестували до 100 тис. людей, другого — майже у п"ять разів менше. Зранку 7 листопада на площі залишалося близько тисячі людей. Після силового розгону демонстрації в лікарні Тбілісі звернулися майже 500 постраждалих.
Михаїл Саакашвілі заявив, що за акціями протесту стоять російські спецслужби. Міністерство іноземних справ Грузії оголосило трьох російських дипломатів персонами нон ґрата, звинувативши їх у шпигунстві.
До вечора того дня Саакашвілі ввів у столиці країни надзвичайний стан на 15 днів. У цей час забороняються будь-які мітинги.
Коментарі