Лідер комуністичної Кореї Кім Чен Ин наказав громадянам здавати псів на м'ясо.
— Заявив, що домашні собаки тепер вважаються декадентською розкішшю та впливом буржуазної ідеології, — пише одна з південнокорейських газет. Припускають, що вирішив це у відповідь на обурення народу щодо економічної ситуації та дефіциту продуктів.
Влада почала конфісковувати тварин. Приїжджають до людей і силою забирають псів. Старих чи хворих одразу присипляють. Деяких відправляють у зоопарки чи в спеціалізовані ресторани на м'ясо.
— Мають списки тих, хто утримує собак, — каже південнокорейський журналіст Зак Сен Чі. — Наказали не залишати улюбленців нікому. Невідомо, чи Кім це сприймає як покарання, чи реально розглядає як спосіб нагодувати людей.
Тривалий час домашніх тварин не схвалювала тоталітарна влада. Наприкінці 1990-х ситуація змінилася. Для заможних корейців зі столиці Пхеньяна собаки стали символом розкоші та належності до привілейованого класу на противагу утриманню худоби чи птиці.
Організація Об'єднаних Націй фіксує, що 60% населення КНДР мають проблеми з продовольством.
У 1995–1999 роках у комуністичній країні тривав голод, що забрав близько трьох мільйонів життів із 26. Катастрофу спричинили різкі скорочення міжнародних поставок, неефективні дії влади та низькі врожаї. Пхеньян визнав голод, проте стверджує, що причина — економічні санкції.
— Проблеми з якісною їжею є досі, — говорить волонтерка Червоного хреста Люсі Марстен. З усіх міжнародних організацій доступ до жителів всіх провінцій закритої країни мають тільки вони. — Медикам довелося переглянути норми зросту та набору ваги для дітей. У середньому люди на 7–10 сантиметрів нижчі від решти азіатів. Не виглядає, що найближчим часом ситуація покращиться. А цього року через повінь ще й втратять урожай рису.
Коментарі