четвер, 15 лютого 2007 18:42

Північна Корея не розроблятиме ядерну зброю

П"ять днів тривали переговори між США, Китаєм, Японією, Росією, Південною і Північною Кореями про припинення північнокорейської ядерної програми. Пізно ввечері у понеділок, після 16 годин розмов, представники шести країн таки домовилися: Північна Корея припинить розробляти ядерну зброю в обмін на допомогу в сфері енергетики. Зокрема, Південна Корея передасть країні-сусіду 50 тисяч тонн мазуту.

Пхеньян повинен зупинити ядерний реактор у науковому центрі Йонбен протягом двох місяців.

Через ядерні програми Північна Корея має постійні проблеми у відносинах з іншими державами. Влада країни не дозволяє міжнародним інспекторам відвідувати місцеві наукові інститути, тому ніхто точно не знає, чи справді країна має ядерну зброю.

2005-го країна вже підписувала договір про припинення розробок у цій сфері. Проте в листопаді минулого року корейці провели підземне випробування ядерної зброї. Після того ООН наклала на країну економічні та військові санкції.

Домовленість, якої досягли в понеділок, — це лише перший крок у процесі роззброєння Північної Кореї, наголосив американський представник на переговорах Крістофер Хілл. Проте навіть цей результат уже критикують.

Колишній американський посол в ООН Джон Болтон говорить, що не варто нагороджувати Корею поставками енергії в обмін на незначні поступки. Це, мовляв, стане заохоченням для інших країн, які також можуть розробити ядерну зброю, а потім вимагати фінансових дотацій чи політичних поступок за її знищення.

Міністр закордонних справ Японії Таро Асо взагалі сумнівається, що домовленість з Північною Кореєю діятиме. Договір 2005 року не дав результатів, бо США і Північна Корея по-різному його інтерпретували.

Зараз ви читаєте новину «Північна Корея не розроблятиме ядерну зброю». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути