Міністерство оборони Росії заявило, що Міжнародна слідча група надала неправдиві докази про причетність РФ до збиття малайзійського літака "боїнг" над Донбасом 17 липня 2014-го. На борту було 298 пасажирів і членів екіпажу, усі загинули.
Боїнг був збитий зенітно-ракетним комплексом "Бук". Група слідчих із України, Нідерландів, США й Малайзії встановили, що він заїхав в Україну із Росії. Постріл по літаку здійснили з території, що контролювалася бойовиками ДНР і російськими військовими.
17 вересня росіяни оприлюднили свої докази нібито причетності України до трагедії.
— У грудні 1986-го зенітну ракету до "Бука" доправили залізницею в розташування 223-ї зенітної ракетної бригади. Зараз це 223-й зенітний ракетний полк у Теребовлі Тернопільської області, — заявив російський генерал-лейтенант Микола Паршин, 55 років. — Ракета на територію Росії не поверталася. Ці докази передані нідерландським слідчим.
У РФ також заявили, що тягач із ЗРК "Бук" був вмонтований у відео, яке опублікувала слідча група і яке засвідчує, що після пострілу комплекс повернувся на територію Росії.
— Заява Російської Федерації про "український слід ракети" — черговий невдалий фейк Кремля, щоб прикрити свій злочин, — каже 54-річний Олександр Турчинов, секретар Ради безпеки й оборони. — Злочин доведений офіційним слідством і незалежними експертними групами.
24 травня цьогоріч Міжнародна слідча група показувала частину ракетного двигуна з номером 8869032. Росіяни тепер заявили, що це двигун від ракети під номером 8868720. Вона нібито й була передана Україні 1986-го. Показали документи, які мали би це підтвердити.
— У першому документі вказується, що двигун із номером 8869032 є частиною ракети номер 8868720, — говорить російський журналіст Павло Канигін, 31 рік. — Але це не оригінал документа, а "відновлений оригінал", який датується 14 січня 1986 року. Тоді як ракета зібрана в грудні 1986 року. Документ "відновили" за рік до збирання двигуна та його встановлення на ракету.
Коментарі
4