пʼятниця, 19 жовтня 2018 00:20

Ракета з космонавтами впала через 2 хвилини 45  секунд

11 жовтня зазнала аварії російська ракета-носій "Союз-ФГ" із космічним кораблем "Союз" і двома космонавтами на борту. Обоє вижили.

Це було перше в історії сучасної Росії падіння пілотованого космічного апарата. Запуск при­урочили до сторіччя заводу експериментального машинобудування "Енергія", який виробляє ракети "Союз".

Літальний апарат стартував з космодрому "Байконур" у Казахстані. На борту були росіянин Олексій Овчинін та американець Нік Гейг, який летів уперше. Ракета не змогла вивести екіпаж на задану орбіту. Через несправність один із блоків першого ступеня не відділився, розпоров обшивку другого ступеня і спричинив вибух.

— 2 хвилини 45 секунд. Аварія носія. Швидко ми прилетіли, — прокоментував події в радіоефірі Овчинін.

Космонавти евакуювалися в рятувальній капсулі. Приземлилися в степах Казахстану. "Роскосмос" продовжував звітувати в соцмережах про успішний політ.

Комісія з розслідування катастрофи не виключає версію навмисного псування елементів ракети. Також знайшли "український слід".

"Систему управління ракети-­носія "Союз-ФГ" розробили на підприємстві "Полісвіт" і виготовили на державному науково-виробничому підприємстві "Комунар". Обидва розташовані в Харкові", — повідомило неназване джерело з "Байконура".

Овчинін летів на орбіту, аби разом із колегою Сергієм Прокоп'євим вийти у відкритий космос і дослідити дірку в обшивці космічного корабля "Союз МС-09". Він пристикувався до Міжнародної космічної станції в червні цьогоріч. 30 серпня там почалася розгерметизація. У Москві припускають, що отвір могли зробити американці. Наскрізні сліди від свердла є не тільки в побутовому відсіку корабля, а й на екрані протиметеоритного захисту, з'ясували згодом.

Зараз ви читаєте новину «Ракета з космонавтами впала через 2 хвилини 45  секунд». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути