неділя, 19 березня 2006 15:47

Приречені дружити

 

Істерична реакція Росії на смерть Слободана Милошевича вкотре змусила задуматися над запитанням: "Чому саме серби?". Справді, звідки раптом така божевільна любов саме до цього народу? Тому що слов"яни? Так під боком й інших слов"ян не бракує. Але ж за Валенсою або Гавелом у Росії ніхто особливо побиватися не буде (як, до речі, і за Лукашенком). Разом воювали проти нацистів? Але ті ж слов"яни-болгари також не вермахтові служили. А може, згадують, що сербський воєвода Стефан Якшич був прадідом Івана Грозного?

Навряд чи треба робити настільки глибокі екскурси в історію. Річ в іншому. В останні десятиліття Росія була приречена дружити лише з тими, хто сам пропонував їй дружбу. Милошевич був кращим із них. І не тільки тому, що запропонував дружбу в потрібний час — коли більшість колишніх союзників від Росії відхрещувалися. До самої дружби він додав важливий "бонус" — можливість її героїзації, створення так потрібних кожному народові патріотичних міфів. Тут тобі і боротьба пліч-о-пліч у священній війні з "невірними" (участь російських добровольців у боях у Боснії), і "подвиги" регулярної російської армії (захоплення аеропорту в Приштині в 99-му наперекір миротворцям ООН).

На лаві підсудних сидів колишній глава держави

Такого друга втрачати боляче. Але навіть біль утрати не мав би викликати такої істерики з гнівними заявами МЗСу, Держдуми, десантом російських лікарів у Гаагу і фактичними звинуваченнями в убивстві. Для нервової реакції був ще один вагомий привід — суд. І тут неважливо, чи всі 66 пунктів обвинувачення були б у результаті доведеними, або жоден із них. Важливий прецедент: на лаві підсудних сидів колишній глава держави. А десятки юристів прискіпливо збирали матеріали, свідчення, висували обвинувачення.

Я не стверджую, що хтось у Росії приміряв цю сорочку на себе. Може, вони в житті і мухи не скривдили — ті, хто голосить за Милошевичем. Але Гаазький трибунал розпустити все-таки вимагають. Я так розумію, не для власного спокійного сну, а винятково з турботи про гроші європейських платників податків.

Зараз ви читаєте новину «Приречені дружити». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути