"Давай, поспіши, тужся сильніше, — повторювала мексиканка Ґлорія Мехія своїй 18-річній доньці Каталіні під час пологів у Лос-Анджелесі. — Ми можемо встигнути, можемо перемогти".
Ґлорія почула, що у вівторок о 7.46 у США мав народитися 300-мільйонний громадянин.
Точний час визначили спеціалісти національного бюро перепису населення. Вони підрахували, що у США кожні 7 секунд народжується дитина, кожні 13 секунд хтось помирає, а кожну 31 секунду до країни в"їжджає один іммігрант.
Онука Ґлорії народилася на 24 хв. пізніше і тому засмутила бабусю.
В одному зі шпиталів Нью-Йорка до народження 300-мільйонної дитини підготувалися заздалегідь. Для немовляти замовили шапочку і ковдру, а для мами — футболку з написом: "Я народила 300-мільйонного американця". Зрештою її одягли на 22-річну Ґрісельду Плата, яка рівно о 7.46 через кесарів розтин народила дочку Емануель. Ґрісельда та її чоловік Армандо — вихідці з мексиканського міста Пуебла.
Однак в іншому нью-йоркському шпиталі лікарі заявили, що о 7.46 з"явилася на світ Зое Хадсон. Її батьки родом із Пуерто-Ріко та Домініканської Республіки. Водночас кілька телеканалів вітали ювілейного американця в лікарні міста Атланта, штат Джорджія.
Рубіж у 200 млн людей США подолали 1967 року. Тоді малюком, з яким нація перейшла цю межу, визнали китайця Роберта Кена Ву. Він народився в Атланті і згодом став успішним адвокатом. З нагоди народження 200-мільйонного американця тодішній президент Ліндон Джонсон виступив зі спеціальною промовою.
Цього ж року на круглу цифру влада не звернула особливої уваги. Політики боялися, що ювілейним громадянином може стати дитина емігрантів. Так само о 7.46 кордон США міг перетнути черговий мексиканець чи італієць.
Офіційно у США проживають 11 млн іммігрантів. Разом з незареєстрованими їх може бути втричі більше. 11 тис. працівників прикордонних служб не встигають контролювати нелегалів, які проникають у країну. Щоб зупинити цей потік, на кордоні з Мексикою незабаром навіть почнуть будувати стіну.
Іноземці працюють переважно на низькооплачуваних роботах: стрижуть газони, ремонтують будинки й автомобілі.
— Так, вони мало заробляють, — говорить Джеремі Семюелсон із Нью-Йорка. — Проте завдяки їм більше американців можуть дозволити собі прибиральницю. А якщо треба відремонтувати дах, то достатньо зайти за ріг і найняти 20 хлопців. Кілька годин, усього три тисячі доларів — і жодних проблем.
За прогнозами демографів, 400 млн людей у США буде 2050 року.
США — треті після Китаю та Iндії
За кількістю населення серед країн світу лідирує Китай. Там живе 1 млрд 313 млн людей. Друга — Індія, де є 1 млрд 100 млн населення. За нею йдуть США. Четверта — Індонезія з 232 млн. П"ята — Бразилія зі 187 млн. Росія на восьмому місці — там живе 141 млн. А Україна з її 47 млн — двадцять сьома.
Коментарі