пʼятниця, 03 листопада 2017 07:45

Колишнього політтехнолога Януковича можуть ув'язнити на 80 років

Автор: www.ukrainian.voanews.com
  Американський політтехнолог Пол Манафорт та його бізнес-партнер Ричард Ґейтс дають присягу у федеральному суді США 30 жовтня. Їх звинувачують, зокрема, у незаконному збагаченні — за рахунок виплат із ”чорної бухгалтерії” Партії регіонів
Американський політтехнолог Пол Манафорт та його бізнес-партнер Ричард Ґейтс дають присягу у федеральному суді США 30 жовтня. Їх звинувачують, зокрема, у незаконному збагаченні — за рахунок виплат із ”чорної бухгалтерії” Партії регіонів

Колишній керівник передвиборної кампанії президента США Дональда Трампа 68-річний Пол Манафорт став фігурантом розслідування у кримінальній справі. Її веде спеціальний прокурор Роберт Мюллер, 73 роки. Він збирає докази можливого відмивання грошей Манафортом під час роботи з екс-президентом України Віктором Януковичем.

Пол Манафорт і його бізнес-партнер Ричард Ґейтс 30 жовтня прибули до будівлі Федерального бюро розслідувань у Вашингтоні, столиці США. Їх перевезли до приміщення федерального суду, де висунули офіційні звинувачення.

Пол Манафорт розпочинав кар'єру політичного консультанта у 1970-х.

Він працював у передвиборному штабі кандидата в президенти США від республіканців Джеральда Форда. Численні зв'язки у Вашингтоні дозволили Манафорту організувати власну лобістську фірму. Він представляв інтереси не лише республіканців, зокрема займався президентськими кампаніями Джорджа Буша-старшого і Боба Доула, але й іноземних політиків. Серед його клієнтів були лідер ангольських повстанців Жонас Савімбі, філіппінський диктатор Фердинанд Маркос, уряди кількох африканських країн, спецслужби Пакистана.

Працював Манафорт і на росіян. Зокрема, отримував кошти від олігарха Олега Дерипаски. 2005 року запевнив, що "зможе надати значну допомогу уряду Путіна". План передбачав вплив в інтересах РФ на політику, бізнес та пресу у США, країнах Євросоюзу і колишнього СРСР. Контракт Манафорта і Дерипаски тривав мінімум з 2006-го по 2009-й. Щорічна виплата становила $10 млн.

З 2004 року компанія Манафорта працювала з Пар­тією регіонів Віктора Януковича — аж до його втечі з України.

$12,7 млн — така сума виплат фігурує у "чорній бухгалтерії" "регіоналів" із 2007 до 2012 року. Прізвище Манафорта зустрічається у записах 22 рази. Гроші надходили через кількох людей, у тому числі нардепів Євгена Геллера та Віталія Калюжного.

Манафорт працював з Партією регіонів майже 10 років. Як політичного консультанта для Януковича його запросив мільярдер Рінат Ахметов. Манафорт провів кілька вдалих виборчих кампаній. Останню — у жовтні 2014-го для наступника Партії регіонів — "Опозиційного блоку". Кажуть, Манафорт консультував їх і позаторік. Прилітав в Україну того року шість разів і зустрічався з лідерами "Опоблоку".

Манафорт і Ґейтс приховували грошові перекази з-за кордону і відмивали кошти.

Через 12 офшорних компаній на Кіпрі й дві на Гренадинах пройшло приблизно $75 млн. Манафорт витратив у США не менш як $18 млн і не сплатив із них податки. Купив три маєтки у Нью-Йорку — розраховувався за них готівкою. $1 млн витратив на килими, півмільйона — на одяг, чверть мільйона — на автомобілі. Гейтсу закидають відмивання щонайменше $3 млн.

Обом може загрожувати до 80 років за ґратами та конфіскація майна.

— Більшість сум, що фігурують у справі Манафорта, — це гроші українського народу, — каже Аліна Полякова, експерт з Інституту Брукінгз у США. — Віктор Янукович залишив українську казну майже порожньою. Зникло майже 40 мільярдів доларів. Не сумніваюся, що частина цих грошей була отримана Манафортом.

Пол Манафорт і Ричард Ґейтс можуть внести $10 і $5 млн застави відповідно.

Слухання розпочнеться не раніш як за пів­року.

Зараз ви читаєте новину «Колишнього політтехнолога Януковича можуть ув'язнити на 80 років». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути