Учені з китайської провінції Шаньдунь трансплантували в мозок голуба мікроелектроди. Завдяки цьому птахом можна керувати на відстані за допомогою дистанційного пульта. Голуб виконує всі команди.
— У польоті він повертав праворуч, ліворуч, опускався та піднімався. Мікроелектрод впливав на певні ділянки мозку. Це змушувало птаха виконувати вказівки, наче він сам приймав рішення, — розповідає керівник проекту Сю Сюечен.
Науковець запевняє, що голуб не відчуває електрода. Спеціалісти з Університету науки і технології Шаньдунь вже проводили подібні експерименти з мишею.
Вони впевнені, що технологія принесе багато практичної користі у майбутньому, особливо в сфері медицини. Можна буде ефективніше допомагати інвалідам, в яких порушена робота центральної нервової системи. Чипи допомагатимуть людині контролювати власні органи, наприклад руки чи ноги.
Водночас проти таких дослідів виступають захисники прав тварин. В інтернет-мережі з"явилося чимало фотографій птаха — учасника експерименту. На знімках можна побачити, як голубу розрізали голову, щоби вживити електрод. Пристрій стирчить у птаха прямо з черепної коробки. Маніпулювати свідомістю тварин учені намагаються не вперше. Однак раніше тваринам нічого не вживлювали. Працювали з їхніми природними інстинктами. Приміром, під час Другої світової війни радянські війська використовували собак. Їх обмотували вибухівкою і привчали кидатися на німецькі танки.
Американські фахівці вчать дельфінів шукати підводні міни. Вчені користуються записами мови тварин, щоб керувати ними.
Коментарі