У китайській столиці Пекіні відкрили пересувний музей у найбільшій надувній фігурі у світі — 60-метровому Гулівері. У ньому можна детально роздивитися будову людського тіла. Фігуру створила торік тайванська мистецька група "Пейпевіндміл". Конструкцію встановили у парку в місті Тайчжун на заході Тайваню. На виготовлення витратили $30 тис. Музей став настільки популярним, що наприкінці вересня його перевезли у Пекін.
Власники музею розповідають, що найчастіше до них приходять школярі. Вхід коштує 90 юанів (106 грн. — "ГПУ").
— Це дорого, але за одне відвідування деякі діти дізнаються більше, ніж за курс анатомії. Екскурсії проводять фахівці, — каже Че Чжен, представник "Пейпевіндміл".
Заходять у музей через двері на підошві велетня. Всередину тулуба відвідувачі потрапляють через товсту кишку, далі мандрують по шлунку, легенях, дістаються до серця. Виходять через вухо.
— Наступного разу, коли хтось мене запитає, де в мене кишки, без вагань відповім, — говорить Дай Лінь, учень шостого класу. — Я вражений — кістки мають розмір телеграфних стовпів. Стрибав по зубах, як по сходах.
"Мандри Гулівера" написав у XVIII ст. Джонатан Свіфт. Його герой потрапляв у країну ліліпутів, велетнів, острів Лапуту і країну розумних коней.
Коментарі