Із вівторка в районі Кодорської ущелини — єдиної території Абхазії, яку контролює Грузія — перебувають грузинські військові формування. Влада заявила, що вони прибули приборкати військовиків, які відмовилися підкорятись центральній владі.
У 1999–2004 роках уповноваженим грузинського президента в Кодорській ущелині був Емзар Квіціані. Він очолював батальйон, укомплектований жителями ущелини, який охороняв порядок у регіоні: Кодорська ущелина — у зоні конфлікту Грузії і невизнаної Абхазії, який триває вже багато років. 350 солдатів цього батальйону та їхні сім"ї отримували зарплату від міністерства оборони.
2005-го батальйон розформували, а Квіціані звільнили зі збройних сил. Проте більшість вояків зброю не склали. А сам Квіціані заявив, що буде відстоювати права тамтешнього населення, яке, за його словами, потерпає від свавілля грузинів. Нещодавню вимогу президента Саакашвілі роззброїти своїх послідовників Квіціані відкинув і заявив, що готовий відбити будь-яку атаку. Президент же відповів, що не буде з ним церемонитися.
— Усім, хто підніме руку проти народу і єдності Грузії, ми покажемо кузькіну мать, — зазначив Саакашвілі. — Кажуть, потрібно провести переговори. Про що з ним можна вести переговори? Хіба що про те, яку камеру він займе в ізоляторі.
Спікер грузинського парламенту Ніно Бурджанадзе впевнена, що Квіціані "попався до когось на гачок або, в гіршому випадку, прямо виконує накази російських спецслужб". Вона переконана, що цю провокацію Росія організувала у відповідь на останнє рішення парламенту Грузії. Минулого тижня він прийняв постанову, за якою російські миротворці повинні залишити територію Абхазії і Південної Осетії.
Влада ж Абхазії і Росії навпаки заявляє, що саме Грузія організувала конфлікт. А під цим приводом, мовляв, війська використають для агресії проти Абхазії. Керівництво республіки нещодавно звернулося до ООН із проханням втрутитися, бо Грузія порушила протокол, який вісім років тому підписали обидві сторони. За ним грузинська сторона повинна була потурбуватися про те, щоб жодні військові формування не проникали на територію Кодорської ущелини.
Грузія в свою чергу каже, що ніякої військової операції немає. Натомість влада намагається відновити конституційний порядок у країні. Спочатку керівництво країни заявляло, що для приборкання групи Квіціані знадобиться кілька годин. Однак операція триває вже третій день.
Коментарі