— Мені вже зараз важко трудитися в свої 56 у порту, — каже Жан-Люк Маріано. — Якщо доведеться так працювати ще пару років, мені взагалі навряд чи буде потрібний відпочинок на пенсії.
У Парижі страйкують через пенсійну реформу. На вулиці французької столиці вийшли близько 130 тис. людей. На кожній лінії метро курсував лише один поїзд. У аеропорту ім. Шарля де Ґолля скасували 15% рейсів. Третина французьких учителів не вийшли на роботу, кілька шкіл припинили працювати. Президент країни 55-річний Ніколя Саркозі підвищив пенсійний вік на два роки. Тепер французи виходитимуть на пенсію в 62.
Протести стосовно таких змін почалися цьогоріч у травні. Тоді представники профспілок зустрілися з президентом. У вересні його указ набув чинності. По всій країні вийшли страйкувати мільйони людей.
Уряд Франції запевняє громадян, що без пенсійної реформи економіка країни зазнає краху. До 2050-го дефіцит державного бюджету може сягнути 100 млрд євро.
Реформа пенсійного віку не стосуватиметься французьких військовослужбовців. Вони й надалі виходитимуть на заслужений відпочинок у 45 років.
Французи-чоловіки в середньому живуть до 77. Француженки обганяють їх за тривалістю життя на сім років.
У лютому страйкували іспанці. Там пенсійний вік підвищили з 65 до 67 років. У Німеччині з 2006-го на пенсію йдуть у 65. У Італії підняли пенсійний вік для жінок до 65 років, там працюють 47% жіночого населення. У Бельгії пенсіонерами стають 65-річні чоловіки та 64-річні жінки.
Коментарі