27 жовтня на запрошення британської королівської родини до Лондона прибула президент Індії 74-річна Пратібха Патіл. Із чоловіком Девісінгхом Шекхаватом, 77 років, три дні житиме в королівській резиденції Віндзор неподалік британської столиці. Для зустрічі з Патіл королева Єлизавета ІІ пошила сукню з індійської тканини, яку придбала кілька десятиліть тому.
— Це було чи 1961-го, чи 1983-го під час одного з перших її візитів до Індії — вона вже точно не пам"ятає, — розповідає кравчиня королеви Анджела Келлі. — Про золотисту тканину згадали лише перед приїздом індійської делегації. Сукня була готова за день до прийому.
На вечерю 28 жовтня запросили 150 гостей. Серед них був прем"єр-міністр Британії Ґордон Браун із дружиною. До палацу Пратібху та її чоловіка везли в кареті. Їх супроводжував син королеви принц Чарльз, 60 років. Зали в палаці прикрасили свіжими квітами, на столах виставили позолочений посуд.
За день до приїзду Патіл королівська родина влаштувала у Букінгемському палаці в Лондоні банкет для 400 найвпливовіших індусів Британії. Усіх особисто зустрічала Єлизавета ІІ з чоловіком, 88-річним принцом Філіппом. Коли до подружжя підійшов бізнесмен 47-річний Атул Пател, принц пожартував:
— А сьогодні тут багато ваших родичів.
Пател — одне з найпоширеніших індійських прізвищ. Лише у Великій Британії так звати 650 тис. індусів. Кажуть, бізнесмен не образився на те, що Філіпп породичав із ним усіх Пателів, — мовчки вклонився.
Пратібха — перша жінка на посаді президента Індії. Королева зацікавилася нею після перемоги на виборах 2007-го. Кажуть, стежила за її кар"єрою, згодом захотіла познайомитися. Патіл стала першою гостею некоролівської крові, на честь якої Єлизавета влаштувала кількаденний прийом у палаці.
Принц Філіпп жартує невдало
— Ви жінка, правда? — запитав принц Філліп африканську танцівницю під час візиту до Кенії 1984 року.
— Якщо ви тут залишитеся надовго, у вас звузяться очі, — на зустрічі з британськими студентами в Китаї 1986 року.
— О, ні — ще підхоплю якусь страшну болячку, — на пропозицію погладити коалу під час візиту до Австралії 1992-го.
— Хіба ви всі — не нащадки піратів? — на зустрічі із жителями Кайманських островів 1994-го.
— І як це вас не з"їли?— британському студенту, який їздив на екскурсію до Папуа Нової Гвінеї 1998 року.
— Якщо ви стоїте поруч із ними, то не дивно, що ви глухі, — про оркестр барабанщиків, який грав на зустрічі королівської родини з глухими у валлійському місті Кардіфф 1999-го.
— Усе ще жбурляєте дротики? — на зустрічі з представниками корінного населення Австралії 2002-го.
Коментарі
1