Ексклюзиви
понеділок, 11 жовтня 2021 09:48

У Варшаві вийшли протестувати 100 тис. людей
6

У Варшаві на акцію протесту в неділю, 10 жовтня, вийшли близько 100 тис. осіб
Фото: Getty Images

По всій Польщі цими вихідними відбулися протести проти дій польського Конституційного трибуналу, які підривають перспективи країни в ЄС.

У четвер, 7 жовтня, польський суд ухвалив, що ключові статті законів ЄС "несумісні" з польської конституцією. Тобто, що польське законодавство вище, ніж законодавство ЄС. Про це передає ВВС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Польща зробила великий крок до виходу з Євросоюзу

Акції відбулися в більш ніж в 100 польських містах. Близько 100 тис. людей зібралися в столиці, Варшаві.

Прем'єр Польщі Матеуш Моравецкій подав відповідний позов до Конституційного суду і виступає з захистом рішення суду. Однак він також наполягає, що "місце Польщі є і буде в європейській родині націй". Його партія "Право і справедливість" заявила, що в неї немає планів щодо того, що деякі називають "Полекзітом", тобто виходом Польщі з ЄС за британським прикладом.

В акціях взяли участь опозиційні політики, активісти й артисти. На мітингу в столиці колишній президент ЄС, а нині лідер опозиційної партії "Громадянська платформа" Дональд Туск, закликав людей "захищати європейську Польщу".

Лідери ЄС розкритикували рішення Конституційного трибуналу Польщі. Воно є останнім у низці суперечок між ЄС і Польщею щодо підриву Варшавою незалежності судової гілки влади, незалежних ЗМІ та дискримінації ЛГБТ спільноти.

У Томашові Любельському в Польщі загорівся автобус з українцями. Аварія сталася о 23:35 6 жовтня в центрі міста, за 23 км від кордону з Україною, повідомила місцева поліція.

Зараз ви читаєте новину «У Варшаві вийшли протестувати 100 тис. людей». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути