Лідер Китаю Сі Цзіньпін відвідає Казань РФ для участі в саміті БРІКС, з 22 по 24 жовтня.
Це буде другий візит Сі до Росії після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, повідомляє китайське Міністерство закордонних справ, пише Reuters.
Лідер Китаю візьме участь у зустрічі лідерів, діалогах експертів та інших заходах, а також проведе поглиблений обмін думками з лідерами щодо поточної міжнародної ситуації, зазначила речниця МЗС Китаю Мао Нін. Також вона додала, що Пекін готовий до співробітництва з усіма сторонами для просування співпраці БРІКС, щоб відкрити нову еру єдності й самодостатності на Глобальному Півдні, а також спільно сприяти миру та розвитку в світі.
Водночас Китай підтримує твердження Кремля про те, що дії Росії спровоковані Заходом, і продовжує постачати Москві ключові компоненти, необхідні для виробництва зброї, при цьому публічно заявляючи про "нейтральну позицію".
Відомо, що Сі востаннє був у Росії у березні 2023 року. Російський диктатор Володимир Путін також здійснював візит у Китай в жовтні того ж року. Крім того, лідер Китаю та Путін проводили зустріч в Пекіні в травні та в Казахстані в липні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія і Китай вперше публічно посварилися. Що це означає для України і світу
Від початку повномасштабної війни проти України Росія все більше залежить від Китаю в економічному питанні, оскільки західні санкції обмежили її доступ до більшої частини міжнародної торговельної системи. Розширення торгівлі Китаю з РФ, яка минулого року сягнула $240 млрд, допомогло Москві пом'якшити деякі з найсильніших санкційних ударів.
РФ покладається на китайські компанії в імпорті високотехнологічних компонентів для військової промисловості в обхід західних санкцій, водночас перенаправила більшу частину свого енергетичного експорту до Китаю.
За останні два роки воєнні зв'язки між двома країнами значно поглибились.
БРІКС була заснована у 2006 році Бразилією, Росією, Індією та Китаєм, а в 2010 році до групи приєдналася ПАР. Наразі до група розширилась, і до неї входять: ран, Єгипет, Ефіопію та Об'єднані Арабські Емірати. За наявною інформацією ще декілька країн подали заявки на приєднання до БРІКС.
Основна мета БРІКС посилення голосу ключових країн з економікою, що розвивається, на противагу світовому порядку, очолюваному Заходом.
Китай назвав Україну дружньою країною.
Міністерство закордонних справ КНР заявило про готовність до взаємовигідної співпраці.
"Україна є традиційно дружньою країною. КНР готова співпрацювати з нею для підтримки взаємовигідного співробітництва в різних сферах і сприяти постійному розвитку китайсько-українських відносин", - йдеться у повідомленні.
Коментарі