Нідерландська поліція може вибірково обирати людей для перевірки на основі етнічної належності, оскільки це не є дискримінацією. Таке рішення ухвалив суд у Гаазі в середу, 22 вересня.
Суддя сказав, що, хоча чіткого визначення етнічної належності немає, загалом це означає "зовнішній вигляд, який не можна змінити - колір шкіри або расу". Ці характеристики можуть бути приводом для перевірки. Про це пише Dutch News.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна і Євросоюз затвердили визнання Covid-паспортів
"Факт, що етнічна належність відіграє роль, не є дискримінацією і тому не може бути підставою для загальної заборони", - сказав суддя.
Справа стосувалася перевірок, проведених прикордонною поліцією пасажирів літаків і поїздів, а також учасників дорожнього руху на території ЄС. Офіційний прикордонний контроль у Євросоюзі скасований, але для боротьби з нелегальною імміграцією дозволені вибіркові перевірки.
Позов подала правозахисна організація Amnesty International та інші правозахисники. А також двоє нідерландських громадян, зокрема колишній член міської ради нідерландського міста Ейндговена Мпанзу Баменга.
Його піддали особливому допиту на паспортному контролі в аеропорту Ейндговена після повернення з Рима з конференції. Він був у костюмі, йшов швидко. А це, як з'ясувалося пізніше, нагадувало "нігерійського контрабандиста". Коли запитав про причину зупинення, йому відповіли, що шукають злочинців і нелегальних мігрантів. Він подумав, що схожий на того, кого розшукує поліція. Але коли з черги вивели іншого чорношкірого чоловіка й жінку з дітьми, він зрозумів, що це явний випадок добору за етнічними ознаками.
"Це мене розлютило. Етнічне профілювання не стосується мене особисто. Воно зачіпає багатьох людей", - сказав Баменг.
Молодший міністр юстиції Нідерландів Анки Брокерс-Кноля заявила, що прикордонна поліція працює із профілями ризику, які ґрунтуються на інформації від служб безпеки й на інших індикаторах ризику. Вони можуть включати расу, поведінку й маршрути подорожей.
Адвокат Єллі Клаас, який захищав позивачів у суді, сказав, що вирок - це упущена можливість для Нідерландів.
"Двері до дискримінації та расизму залишаються широко відчиненими. Позивачі оскаржуватимуть рішення", - сказав він.
Україна і Євросоюз досягли згоди щодо можливого взаємного визнання паспортів вакцинації. Про це повідомила віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина.
Коментарі