Федеральна служба безпеки хоче поставити на чолі Міноборони та Генштабу Росії підконтрольних генералів Сергія Суровікіна і Михайла Мізинцева.
Їх хвилює питання виживання після визнання капітуляції. Про це пише військово-політичний оглядач Олександр Коваленко, передає "24 канал".
"Я можу довго розповідати про конфронтацію ФСБ і міноборони, яка тягнеться ще з часів СРСР, коли КДБ дуже жорстко конфліктував з ГРУ. Однак, коли я говорю про конкретно нинішню епоху суперництва, то насамперед виникає фактор наживи. Ось тільки зараз фінансовий фактор відійшов на другий план", – вказав експерт.
Російський президент Володимир Путін після капітуляції нічого вирішувати не буде. Вирішуватимуть ті, хто зосередить основний силовий ресурс.
ФСБ очікує поразку у війні проти України. Вона хоче контролювати міноборони й генштаб і для цього дискредитує міністра оборони Сергія Шойгу і керівника генштабу Валерія Герасімова через очільника "Вагнера" Євгена Пригожина.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хоче налякати росіян: британський військовий пояснив дії Путіна
"На ці місця Луб'янка має власних кандидатів. Не просто роками, а десятиліттями Луб'янка формувала свій лояльний пул на Фрунзенській набережній. Вона створювала всередині міноборони групу кишенькових генералів, що функціонують всередині господи "кирзачів" в інтересах "фесів". Суровікін та Мізинцев належать до цієї групи", – йдеться у статті.
Спецслужба хоче зробити Суровікіна міністром оборони, а Мізинцева головою генштабу. ФСБ таким чином уперше отримає повний контроль над всім силовим апаратом РФ.
"На тлі такого дисбалансу роль Путіна стає номінальною. Він перестає будь-що вирішувати. Будь-яка чистка у ФСБ зводиться до нуля, а ось в армійському середовищі і не тільки – до максимуму. Тому рефлексії Пригожина та поява Мізинцева в Бахмуті у супроводі пропагандиста Сьоми Пєгова – піар-кампанія", – пояснив Коваленко.
ФСБ зараз перекуповує "воєнкорів" та "експертів", які раніше працювали виключно на міноборони. Тепер вони просувають Пригожина, Суровікіна й Мізинцева. Шойгу та Герасимов через це втрачають довіру.
"Але, що найцікавіше, якщо ця структура зможе змити міноборони, то що їй вартуватиме дати стусан під зад старому маразматику, який вже засидівся на своєму кріслі?" – підсумував експерт.
Президент РФ Володимир Путін наказав посилити охорону кордону, де останнім часом проводили активні дії партизани. За його словами, це потрібно для того, щоб забезпечити швидке переміщення російських військових і цивільних у тимчасово захоплені Росією українські регіони.
У своєму зверненні до прикордонників та ФСБ Путін зазначив, що їхня задача полягає в тому, щоб "надійно прикривати рубежі поблизу зони бойових дій".
Коментарі