Ексклюзиви
Пʼятниця, 28 вересня 2007 07:02

У виборчих комісіях багато недосвідчених членів

— Дуже мало було часу для перевірки списків виборців. Ми катастрофічно не вкладаємося в строки, — розповідає про підготовку до виборів 61-річний заступник голови окружної комісії Могилів-Подільського та Ямпільського районів Олександр Маслянко. — Засиджуємося до 11-ї ночі.

Виділених коштів комісіям вистачає лише на найнеобхідніше.

— На ті вибори виділили 700 мільйонів гривень, а на ці — 365, — говорить секретар Хмільницької та Літинської окружної комісії 52-річна Раїса Щільникова. — Не можемо з запасом закупати канцтовари, постійно намагаємося економити. Добре, хоч штаби партій взяли частину витрат на себе.

Через скорочення фінансування колишні члени виборчих комісій відмовилися знову працювати на виборах.

— Дуже багато членів комісій працюють уперше, — розповідає голова Крижопільської окружної комісії 56-річний Степан Ковальський. — Приходиться їх навчати. А це ж стільки часу й зусиль! Дехто прийде, подивиться, скільки тут роботи, й відмовляється. Тоді знову новеньких учи.

Голова окружної виборчої комісії N11 Вінниці Олександр Мельник, 29 років, запевняє, що вибори пройдуть без зривів.

Олександре Васильовичу, чи зможуть інваліди та люди похилого віку голосувати вдома?

— Так. На відміну від відкріпних талонів голосування вдома не заборонили. Проте за тиждень до виборів вони мали подати заявки. Тим, хто не встиг, доведеться самим приходити на дільниці.

Як проголосувати людям, які живуть не за місцем прописки?

— Їм потрібно було заздалегідь змінити прописку, — розводить руками Олександр. — Або приїжджати на батьківщину.

Чи відрізнятимуться бюлетені від тих, що були на попередніх виборах?

— На щастя, бюлетені не будуть дуже великими. Проти тогорічних списків на 40 партій у нинішніх буде 21. Хоча участь у виборах візьмуть лише 20. "Пора" Годунка взяла участь у жеребкуванні, але на вибори не пішла. Навпроти неї в бюлетені буде позначка, що партія вибула.

Чи достатньо укомплектовані комісії?

— Голови є в кожній. Працюють вони вже місяць. А от члени комісій постійно змінюються. Партії знімають одних, пропонують інших. Це постійний процес, який завершиться лише перед самими виборами.

Чи вистачає кабінок та урн для голосування?

— Із цим проблем не буде. Усі дільниці забезпечені телефонами, сейфами. Іноді виникають проблеми з канцтоварами. От, наприклад, моя зарплата на виборах вся йде на потреби комісії. Я тут нічого не зароблю.

Зараз ви читаєте новину «У виборчих комісіях багато недосвідчених членів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 2176
Голосування Як ставитеся до заміни паперових 1, 2, 5, 10 гривень на металеві?
  • Позитивно. Це світова практика
  • Негативно. Монети незручно носити
  • Потрібно йти до безготівкового розрахунку
  • Байдуже. За ці гроші зараз нічого не купиш
  • Це не першочергова проблема. Схоже на імітацію змін в країні
Переглянути